Волво Клуб - България

Full Version: Странен звук на XC70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, колеги.
От няколко дни се появи странен шум при стартиране и гасене на двигателя. Нещо като остро стържене на нещо движещо се в ламарина.
Звукът се чува около 5-6 сек и спира. По време на движение го няма. Нещо в стартера ли е? Доколко е спешно да се прави, според вас.
Колата е XC70, 2007 година.
Благодаря!
Отвори капака, накарай някой да завърти вместо теб и се ослушвай над двигателя за локализиране на дрънченето при възможност ... хипотези много...
автоматик или ръчка? да не се окаже заминал демферен маховик?
Не думай...D5 AWD
Утре отивам в МП..
Преди да отидеш до МП направи една елементарна проверка.
Нека някой друг да стартира и гаси двигателя, а ти стисни с ръка горния реактивен тампон на двигателя.
При мен издаваше скърцащо-стържещ звук, без да има видими скъсване или износване.
Поздрави
bambi Wrote:Не думай...D5 AWD
Утре отивам в МП..
Колега, разбрахме, че е D5 AWD туй чудо. Ама това AWD с ръчна или с автоматична скоростна кутия е?
И аз като колегата "bell" си мисля за съединител...при положение, че е ръчна кутията.
Но, поле за хипотези бол. Иди да я видят в МП.

Поздрави
автомат е
Всъщност адаша Павлов е изказал съмнение за демфер - но той по скоро хлопа. Стърженето може да е от други неща. Затова преди да се втурне към МП просто леко заслушване дали пък не е от сектора на ролките и ремъците Smile
bambi Wrote:Здравейте, колеги.
От няколко дни се появи странен шум при стартиране и гасене на двигателя. Нещо като остро стържене на нещо движещо се в ламарина.
Звукът се чува около 5-6 сек и спира. По време на движение го няма. Нещо в стартера ли е? Доколко е спешно да се прави, според вас.
Колата е XC70, 2007 година.
Благодаря!

Това е звука от моторчето, което движи завихрящите клапи в колектора. На всички D5 с филтър за твърди частици е така (след 2005-2006 г.). Споко.
Carburettor Wrote:
bambi Wrote:Здравейте, колеги.
От няколко дни се появи странен шум при стартиране и гасене на двигателя. Нещо като остро стържене на нещо движещо се в ламарина.
Звукът се чува около 5-6 сек и спира. По време на движение го няма. Нещо в стартера ли е? Доколко е спешно да се прави, според вас.
Колата е XC70, 2007 година.
Благодаря!

Това е звука от моторчето, което движи завихрящите клапи в колектора. На всички D5 с филтър за твърди частици е така (след 2005-2006 г.). Споко.

Хм...карам го вече четвърта година/ХС70 D5 2007/ и до сега не съм чул подобни шумове :? Бих помолил колегата bambi ако установи причината,да я сподели :roll:
Pages: 1 2