Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за джанти
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейти, колеги ! От няколко месеца съм собственик на с40 т5 2007 първа рег

Искам да попитам,
колата е с 18ки и тъй като е AWD и резервната ми гума е 16 установих, че трябва да си намеря резервна 18 колкото и да ми е непрятно- Та въпроса ми е относно между болтовото разстояние ЕТ J на модела, за да мога да търся джанта , пък и за зимата ще ми трябват още един комплект
Благодаря предварително
gn94 Wrote:Здравейти, колеги ! От няколко месеца съм собственик на с40 т5 2007 първа рег

Искам да попитам,
колата е с 18ки и тъй като е AWD и резервната ми гума е 16 установих, че трябва да си намеря резервна 18 колкото и да ми е непрятно- Та въпроса ми е относно между болтовото разстояние ЕТ J на модела, за да мога да търся джанта , пък и за зимата ще ми трябват още един комплект
Благодаря предварително
Честито, колега!
За какво ти е 18-ка за резервна ... надали ще намериш.
16-ката е висока колкото твоите 18-ки - измери ги и ще се убедиш Wink
Аз карам на 19 цола, но резервната ми патерица е 18, но са еднакви като височина ... всичко идва от размера на гумата!
Поздрави!
gn94 Wrote:Здравейти, колеги !

Ми здравейти ..... :mrgreen:
Dodo 155 Wrote:
gn94 Wrote:Здравейти, колеги ! От няколко месеца съм собственик на с40 т5 2007 първа рег

Искам да попитам,
колата е с 18ки и тъй като е AWD и резервната ми гума е 16 установих, че трябва да си намеря резервна 18 колкото и да ми е непрятно- Та въпроса ми е относно между болтовото разстояние ЕТ J на модела, за да мога да търся джанта , пък и за зимата ще ми трябват още един комплект
Благодаря предварително
Честито, колега!
За какво ти е 18-ка за резервна ... надали ще намериш.
16-ката е висока колкото твоите 18-ки - измери ги и ще се убедиш Wink
Аз карам на 19 цола, но резервната ми патерица е 18, но са еднакви като височина ... всичко идва от размера на гумата!
Поздрави!

Мерси за помощта колега ще меря диаметъра дано съвпадне.
Поздрави!
Привет колега,

5х118 с вътрешен диаметър 65мм Wink
pachopacho Wrote:Привет колега,

5х118 с вътрешен диаметър 65мм Wink
5 x 108 mm Wink
5x 108 et ? j ?
иначе блогодаря за отзоваването. Колегата Dodo помогна много, благодаря
Виж какво е ЕТ-то на твоите джанти и можеш да си търсиш със същото или с близко до него(например ако е 45 можеш да сложиш 40, но не 50), а j-я зависи от цолажа.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=35068&p=239394#p239394">viewtopic.php?f=8&t=35068&p=239394#p239394</a><!-- l -->
или тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wheelfitment.eu/">http://www.wheelfitment.eu/</a><!-- m -->
gn94 Wrote:5x 108 et ? j ?
иначе блогодаря за отзоваването. Колегата Dodo помогна много, благодаря
Твоята кола е на ФОРД платформа, така че:
1. 5 х 108
2. 63,4мм централен диаметър
3. ЕТ - около 50 (стандартни джанти)
4. J - зависи от широчината на гумите, които искаш да сложих (5,5J при 205 и нагоре).

Но при патерицата гледаш само централен отвор (63,4мм), м/у болтово 5 х 108 и диаметър на цялата гума!
Препоръчвам ти да си потърсиш и от ФОРД патерица Wink
Благодаря за помощта колеги, като идвате към пловдив се обадете да ви покажа звяра
Pages: 1 2