Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със задна скорост на Волво S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте! От известно време имъм проблем със вкючването на задна скорост на Волво S40 2002г.Проблема е че задната скорост се включва без да се повдига пръстенчето на скоростният лост,а направо в крайно ляво положение.По този начин се бърка с първа предавка,което в определени моменти ми създава трудности.Някой да даде съвет какво да правя??
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=1649&p=239523&hilit=%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0#p239523">viewtopic.php?f=8&t=1649&p=239523&hilit=%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0#p239523</a><!-- l -->
Днес отново влезнах в купето и вдигнах кожената предпаска на скоростният лост.На скоростният лост има една пластина която го държи да не се извърта .Тази пластина влиза в нещо като каналче, което се е "изяло" и тя пада,не можах да я върна в каналчето.Колкото до тези втулки на мен скоростите ми влизат нормално само че задна влиза и със повдигане на пръстенчето и без него,и като дам най близко в ляво за включване вместо първа влиза задна
Здравей, колега! Аз имах същият проблем. Облепвах го с изолирбант, хващах го със скоба за маркуч, но нищо. Накрая си взех втора ръка целия лост заедно с механизма и го смених и сега е ОК. 50 лв излезе.
Аа! Новият го намацах и с течен метал(поксипол) върху пластината и канала...
Пожелавам на колегата да разреши проблема възможно най-бързо. Иначе информацията му предизвика носталгия у мен, понеже ме върна 20 години назад, когато ми се случи абсолютно същото, едно към едно с това, за което пише, само че с Опел Аскона...
Колега сподели как реши проблема тогава??
Днес ходих в мотопфое Благоевград.Казаха ми че именно падналата пластина която не внлиза в каналчето е пробламе срешу 16лв и 20лв труд всичко ще се реализира добре и проблема ще бъде оправен.Мисля че това ще реши проблема
Boxsi11 Wrote:Колега сподели как реши проблема тогава??
Ами - просто свикнах да различавам първа скорост от задна в новия и вариант и карах така доста време. После явно съм намерил сервиз и съм я оправил, но не помня подробности - много време мина оттогава...
Пламен Дянков Wrote:Пожелавам на колегата да разреши проблема възможно най-бързо. Иначе информацията му предизвика носталгия у мен, понеже ме върна 20 години назад, когато ми се случи абсолютно същото, едно към едно с това, за което пише, само че с Опел Аскона...
И аз съм имал Аскона с такъв проблем, на износеното място залепих парче гума с нужната дебелина и така ме изкара докато не отиде на вторични.