Волво Клуб - България

Full Version: Малко помиощ за гумите.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги, имам едно запитване : на колко атмосвери трябва да са 225/45/17 предни и 225/50/17 задни.
на самите гуми пише 50 PSI което излиза 3.4 атмосвери , което според мен е доста Smile.
Преди малко ги направих предни -2.6 задни- 2.8 . доста подскача по пътя... колата е с80 2000г.
А на стикера на колата не мога да да разбера изобщо колко трябва да е ...
[attachment=38064]

Confusedhock:
Зависи с колко човека е натоварена и с каква скорост ще я караш .
Според таблицата за размера 225/50 R17 - скорост 0-160 - 200 Kpa ( 28,99 Psi ) = 2 BAR = 1.97 ATM
скорост 160 -> 250 Kpa ( 36.25 Psi ) = 2.5 BAR = 2.47 ATM

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tvr-webmart.co.uk/tvr_info_psi.asp">http://www.tvr-webmart.co.uk/tvr_info_psi.asp</a><!-- m -->

[attachment=38066]
Ясно мерси много... само че ти гледаш за 16-ки , значи за 17 трябват 39 psi --- 2.65 атмосвери ...
мерси много !!!
Бъркаш колега , погледни пак таблицата - на 270 Kpa ( 39 Psi ) отиваш когато в купето ще има 5 човека + багаж .
Дори и с 15-ки да си , при толкова допълнителен товар ще трябва да ги понапомпаш до
39 Psi = 2.69 BAR = 2.65 ATM
Абсолютно то е написано ясно и точно в таблицата! Аз карам моите в "еко" норма по същатата тази таблица на 39psi независимо колко хора и багаж карам! Добре напомпаната гума може да друса леко, но пести гориво и по-важното се износва по-бавно! Хубаво е гумите да се проверяват поне веднъж месечно.

Поздрави
И аз , предпочитам да съм малко над препоръчителните за скоростта и товара налягания в гумите , но избягвам да съм в максималните . Предните ги помпя на 2,5 , а задните 2,3 . Друг е въпроса колко точно показват манометрите по безиностанцийте - то два еднакви няма , но поне гледам налягането да е едно и също в предните и после в задните гуми .

( Честито ми мнение номер 600 Smile )
Mihov Wrote:И аз , предпочитам да съм малко над препоръчителните за скоростта и товара налягания в гумите , но избягвам да съм в максималните . Предните ги помпя на 2,5 , а задните 2,3 . Друг е въпроса колко точно показват манометрите по безиностанцийте - то два еднакви няма , но поне гледам налягането да е едно и също в предните и после в задните гуми .

( Честито ми мнение номер 600 Smile )


Честито ти мнение 600!

Аз си имам едно манометърче, което мери и грайфера на гумата в колата и си ползвам само него независимо къде помпя! Купих си го по препоръка, че мери точно, после го пробвах на няколко места и отчита много точно. От тогава си ползвам само него!


Поздрави
JMI Wrote:Абсолютно то е написано ясно и точно в таблицата! Аз карам моите в "еко" норма по същатата тази таблица на 39psi независимо колко хора и багаж карам! Добре напомпаната гума може да друса леко, но пести гориво и по-важното се износва по-бавно! Хубаво е гумите да се проверяват поне веднъж месечно.

Поздрави
Данчо, ако карам само по хубави пътища, разбирай без дупки, ями и прочее неравности, и аз ще помпам на макс.
Не че сега карам с меки гуми, де - придържам се по предписанията на автомобила.
Ама знаеш какво е тука, в България. Ако не гумата, а например окачването, или бъбреците ни Big Grin , понесат тресенето в колата, става неприятно...
Та така... Smile
Всъщност, нека следваме "предписанията" на производителите, те не случайно са ги написали по капачки и греди на автомобила!
Аз пък лекичко искам да попитам колегата PetarGarkov,защо с тази кола,която има ABS и някои други системи,кара с различен диаметър гуми ?...
пп.Разликата в диаметъра е 23 мм и оказва влияние върху системите.
Wink
До 11-12 мм разлика в диaметрите няма проблем със системите и работата им, не светят лaмпи, а системите си работят коректно - ABS, STC. Зимните ми гуми са с различни диaметри предни и задни с такава разлика и 2 зими е проверено в сняг, киша, дъжд, студ и т.н. За по-голяма разлика не знам как ще е.
Pages: 1 2 3