Волво Клуб - България

Full Version: S80 3.0 T6
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,пиша по повод горепосочения автомобил който се продава във Бургас "мото пфое".Изглежда е единствена на пазара на втора ръка в България.Лично ходих и я гледах и тествах,поведението на автомобила е "спиращо дъха" НО вътре интериора е захабен :x явно който е бил собственик не е полагал (смея да твърдя) никакви грижи за него,закъсани седалки,протрит волан макар да е махагонов,по точно по кожената му част,закъсани кори на вратите(може и куче да е возено нямам идея)протрита топка на ск.лост,има и омасляване по скоростната кутия.Извън тези забележки които правят доста неприятно първо впечатление,другото изглежда наред,автомата реди скоростите нормално не се усеща като превключва ускорява изумително без замисляне,въобще страхотен перфоманс.Сега,това което ме интересува е,някой тук знае ли нещо за историята на колата,дали си струва авантюрата да се платят едни 26 000+лв за нея,от мотопфое казват че е на истински километри но коли на по над 10г изглеждат по добре вътре интериорно в сравнение с нея,така че не съм съвсем убеден че е така.Освен това има ли инфо за този мотор Т6 от това поколение 2008/9г какви са му болестите слабите места,колко гори е ясно това няма да коментираме ще е от 17/100 и нагоре в градски условия.Ще съм благодарен на тези които си имат идея да коментират.Поздрави.Н

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11404195731315569&slink=6yu00n">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=6yu00n</a><!-- m -->
Здравей,

от снимките не изглежда да е захабен салона, но ти си я видял на място, а и снимките лъжат понякога! С тези симпатяги- S80/V70 T6 AWD единствено сериозни главоболия можеш да имаш със скоростната кутия! Трябва да се обслужва редовно, но пак многото коне и вътящ момент я издухват с времето. От друга страна ако караш такава кола, то би било грях да я "клатиш" такива коли се карат зверски! Smile
Нещо друго ми прави впечатление, представена е само с 285кс., а този двигател от тези години трябва да извади 300конски сили! Поне тук при нас това са полицейски Волва и са на по 300 коня, евтини са,но са блъскани много и доста хора бягат от тях поради тази причина и отново автоматика, който не устисква!

Виж това:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/2009-VOLVO-V70-T6-AWD-SE-5dr-Geartronic-/331246122524?pt=Automobiles_UK&hash=item4d1fceb61c">http://www.ebay.co.uk/itm/2009-VOLVO-V7 ... 4d1fceb61c</a><!-- m -->

Поздрави
nick_65 Wrote:Здравейте,пиша по повод горепосочения автомобил който се продава във Бургас "мото пфое".Изглежда е единствена на пазара на втора ръка в България.Лично ходих и я гледах и тествах,поведението на автомобила е "спиращо дъха" НО вътре интериора е захабен :x явно който е бил собственик не е полагал (смея да твърдя) никакви грижи за него,закъсани седалки,протрит волан макар да е махагонов,по точно по кожената му част,закъсани кори на вратите(може и куче да е возено нямам идея)протрита топка на ск.лост,има и омасляване по скоростната кутия.Извън тези забележки които правят доста неприятно първо впечатление,другото изглежда наред,автомата реди скоростите нормално не се усеща като превключва ускорява изумително без замисляне,въобще страхотен перфоманс.Сега,това което ме интересува е,някой тук знае ли нещо за историята на колата,дали си струва авантюрата да се платят едни 26 000+лв за нея,от мотопфое казват че е на истински километри но коли на по над 10г изглеждат по добре вътре интериорно в сравнение с нея,така че не съм съвсем убеден че е така.Освен това има ли инфо за този мотор Т6 от това поколение 2008/9г какви са му болестите слабите места,колко гори е ясно това няма да коментираме ще е от 17/100 и нагоре в градски условия.Ще съм благодарен на тези които си имат идея да коментират.Поздрави.Н

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11404195731315569&slink=6yu00n">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=6yu00n</a><!-- m -->
Тази я наглеждам и аз ... но не с цел покупка, не защото не бих дал пари за такава кола, а няма какво да ги правя Wink
Салонът не е захабен, а направо престъпно занемарен! Тази кожа не е виждала крем от първия си ден ... за съжаление, но се оправят подобни неща.
Знам, че моторът е здрав, а при старите Т6, които бяха с GM кутия, тя даваше ядове. Това S80 е с 6-степен Айзин, който е здрав, ако се поддържа, но тягата на Т6 е по-малка от D5 и няма страшно с нея Wink
За ходовата част - нямам идея, но не съм чул някой да се оплаква, въпреки че е на базата на Мондео.
За цената - поне с 3000 лв. може да я спазариш надолу, но само ако има пълна сервизна история, защото лошата поддръжка на подобна кола може да ти излезе солено после! Съдейки по салона ... не е бил голям маниак предишният собственик или е била служебна и на никой не му е пукало какво се случва с нея ... но пък откъм екстри - направо е супер Smile
Обърни внимание на Four-C, мисля че има тази екстра, дали са ОК всички амортисьори, защото смяната им е доста голяма цифра - над 3000 лв.!

Поздрави!
Здравей тази кола е караше един мой приятел и ти давам гаранция за километрите,но как е караше Cry .Мисля,че си беше поставил за цел да откъсне предницата от задницата и от Волво да му дадат Ново.С 2 думи "Не купувай" Ако искаш повече инфо може да ми се обадиш-0887430530-диян
dodomatev Wrote:Здравей тази кола е караше един мой приятел и ти давам гаранция за километрите,но как е караше Cry .Мисля,че си беше поставил за цел да откъсне предницата от задницата и от Волво да му дадат Ново.С 2 думи "Не купувай" Ако искаш повече инфо може да ми се обадиш-0887430530-диян

Toва не е добро инфо за колата Sad ,жалко че е попаднала на човек който е карал само и не е полагал елементарни грижи.Плюс това сервизния и интервал е бил 30К км досега,нещо което допълнително ме отблъсква,това верно идва от дилъра Мотопфое но при положение че е карана все в лютеницата????
nick_65 Wrote:
dodomatev Wrote:Здравей тази кола е караше един мой приятел и ти давам гаранция за километрите,но как е караше Cry .Мисля,че си беше поставил за цел да откъсне предницата от задницата и от Волво да му дадат Ново.С 2 думи "Не купувай" Ако искаш повече инфо може да ми се обадиш-0887430530-диян

Toва не е добро инфо за колата Sad ,жалко че е попаднала на човек който е карал само и не е полагал елементарни грижи.Плюс това сервизния и интервал е бил 30К км досега,нещо което допълнително ме отблъсква,това верно идва от дилъра Мотопфое но при положение че е карана все в лютеницата????
В интерес на истината мо4ето има доста пари4ки и съм сигуен,че е сменял вси4ко навреме.Но всеки си решава сам за себе си.Ако ти направят една хубава отстъпка Wink
dodomatev Wrote:
nick_65 Wrote:
dodomatev Wrote:Здравей тази кола е караше един мой приятел и ти давам гаранция за километрите,но как е караше Cry .Мисля,че си беше поставил за цел да откъсне предницата от задницата и от Волво да му дадат Ново.С 2 думи "Не купувай" Ако искаш повече инфо може да ми се обадиш-0887430530-диян

Toва не е добро инфо за колата Sad ,жалко че е попаднала на човек който е карал само и не е полагал елементарни грижи.Плюс това сервизния и интервал е бил 30К км досега,нещо което допълнително ме отблъсква,това верно идва от дилъра Мотопфое но при положение че е карана все в лютеницата????
В интерес на истината мо4ето има доста пари4ки и съм сигуен,че е сменял вси4ко навреме.Но всеки си решава сам за себе си.Ако ти направят една хубава отстъпка Wink

Каква ли трябва да е отстъпката? Wink След като тази кола излиза скъпо още в момента, в който я купуваш! Тук при нас затова са 3-5 хиляди паунда и никой не се интересува.

Поздрави