Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с волана-Хидравликата?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, преди 2 седмици сменях обтегач на пистовия ремък с ролката ,че се беше разиграл малко и след това колата почна да се движи малко странно. В началото волана започна много леко и рядко да се усеща леко затягане , като го навивам.Когато го карам из града(шведа) няма никакви проблеми, вчера тръгнах из балканите и в един момент волана затегна зверски,при завиване направо не искаше да се връща а , като го дръпна все едно някой го дърпа на другата страна, сутринта като я запалих никакви проблеми , и след 10-тина мин след като загря хубаво пак същата работа?
Дайте някоя идея ако някои се е зблъсквал с нещо такова...
Колата е С80 2000г 2.5 д.
:?
Да не си сложил някакъв по къс ремък и като я натовариш при завой и от там да идва проблема или по дълъг и при високи обороти да ти приплъзва. Това предположение, разбира се е най безобидното, може да са десетки други.....
може въпросът ми да е глупав ама ... провери ли си нивото на хидравличното масло?
Течност има, а ремъка едва ли е по къс, в смисъл аз я обслужих преди няколко месеца и сега не съм сменял ремъка, със същия е.....само ролка и обтегача.
Има ли вариант маслото да се е скапало вече и като се загрее да си губи своиствата и да не смазва.?