Волво Клуб - България

Full Version: V70 нещо поумре
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Бихте ли ми казали за симптомите на заминалото турбо, че при мен нещо май се изгуби. Колата си върви ама няма ряз, не мога да направя едно изпреварване както трябва, натискам педала ама няма никой, дори и гориво не отчита, че гори...
с какъв двигател си,на моята кола и беше заминал дебитомера и имаше същие симптоми, дизел 2.5 тди
Същия е при мен. Имам чувството,че като отпусна педала на газта и тогава леко дръпва...
Може да е дебитомера но може да е само за чистене. На мен ми беше изчезнал един + на буксата и не отчиташе че работи. Ники го хвана и ми пусна нов плюсов кабел.
Може да е катализатора. Може да има проблеми по турбо пътищата.
Изписва ли грешка в горивния процес ?
Ся я пробвахме и се оказа, че дебитометъра дава ниски единици (около 700 а трябвало да са около 1000) + това имам и заминал регулиращ клапан за налягането на турбото (той отдавна май е заминал) инак турбото работело добре.
Да спомена, че проблема е отстранен по време на пускане на темата. Аванса не бе добре и някакъв датчик отишъл и дава грешки. Мога да препоръчам сервиза, намира се в СБА-Пловдив, на входа надясно, имат нещо като лаборатория за дизели.