Волво Клуб - България

Full Version: Ангренажно колело на нафтовата помпа - В40 1998 г. ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет, колеги. Пиша ви относно колата на баща ми, Волво В40 1.9 тд 90 коня 98-а. Като се прибирал от вилата, колата започнала да пуши бял/сив дим, звука на работа, на двигателя се променил и на място оборотите играели. Паля я днес да я карам на сервиз, едвам запали и оборотите играеха доста, падаха до 500. В сервиза се оказа, че е счупено ангренажното колело, на нафтовата помпа (Лукас). Обявиха ми цена от около 380 лв., казах им, че аз ще си търся колело и да го свалят. Сервиза е сравнително близо до ПроМобил, там ми обявиха цена от 280 лв. и ми дадоха серийният номер на колелото, който е 7700107114. След търсене в интернет ми излиза само това <!-- m --><a class="postlink" href="http://scantech-bg.com/index.php?m=320&lang=1&category=&pc=&prodid=541">http://scantech-bg.com/index.php?m=320& ... prodid=541</a><!-- m -->.
Трябва ли да ме притеснява цената, възможно ли е колелото да е за помпа Бош ?
Иначе ето го в насипно състояние, имате ли идея как се е стигнало до това счупване?:

[Image: 773058_fr.jpg] [Image: 773059_fr.jpg]
Не може да е за Бош - твоя двигател е Рено - F8QT и на колелото си го дават точно това .
Ясно, мерси, да питам още нещо. В сервиза казаха, че ще трябва да се сменя и ангренажен ремък с ролките, звънях в един магазин и ми поискаха броя на зъбите, на ремъка, което ми се стори странно. В друг сайт чрез менюто за навигация с избор на марка, модел, двигател и прочие ми изкара няколко марки с по няколко комплекта ремък и ролки. Има ли нещо специфично в избора им и каква марка бихте препоръчали?
Преди 2-3 години го сменях това зъбно колело-50 лв втора употреба взето от майстор на помпи
Мерси за отговора. Колелото го сменихме, измина около 400 километра и угасна в движени, без възможност за палене. Колата отиде в сервиз, оказа се че пак е заминало колелото, но се установи, че "вала" на нафтовата помпа се върти спокойно на ръка без каквото и да е съпротивление, а такова би трябвало да има и има сериозен теч. От известно време се ровя в интернет за сервиз, който да ремонтира механични помпи Лукас, но след проверка по телефон отговорът е все негативен.
Бихте ли ме насочили към сервиз, дори да не е в София?
Заповядай
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=17097&start=40">viewtopic.php?f=8&t=17097&start=40</a><!-- l -->
Почети малко
Одисеята продължава, ремонтираха основно ГНП-то, след изминати 80 километра с новото колело, колата започнала да пуши силно бял/сив дим, изминала 10 метра и угаснала, оригиналното колело изкара 80 км и пак сме в изходна позиция . Може ли да се стигне до счупване на колелото от неправилно зацепен ремък?
Помоли този колега : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1879">memberlist.php?mode=viewprofile&u=1879</a><!-- l --> да ти даде контактите на неговия майстор.

Успех.
Ето и заключението на историята, за момента.
Понеже ГНП-то беше пратено в Пловдив за ремонт се наложи колата да бъде откарана до там, така пожелаха майсторите от сервиза. Там установиха, че вътрешната гайка на ангренажното колело не е била стегната и две от ролките на агренажа били сложени неправилно и се били криви, следователно подвеждали ремъка накриво. Сервизът в Пловдив се казва Ребо, намериха ангренажно колело и смениха кривите ролки, всичко ми излезе 180 лв., към момента над 500 км. и никакви проблеми.

Поуката, в "НН Сервиз" ООД Бош Дизел Център няма да отида никога, ако ще да е последният сервиз.
Morpheus Wrote:Поуката, в "НН Сервиз" ООД Бош Дизел Център няма да отида никога, ако ще да е последният сервиз.

Оставил си пари там, така , че отиди пак при тях и им кажи какви са ги свършили и какво ти е струвало .На принципа " не съм доволен и няма да стъпя там " нищо не може да се промени . Поне опитай , кажи им какво е станало , ти си в позицията на клиент , щом си недоволен имаш право да се оплачеш , но не тук , а в техния офис при някой началник . Грешка може всеки да допусне и само ако им кажеш , може да намерят грешката и да я отстранят за да подобрят услугата си и всички да са доволни .
Pages: 1 2