Волво Клуб - България

Full Version: S80 2.4 (170) конверсия - смяна на мотора?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Пичове изправен съм пред дилема , искам повишение на мощността и много ме вълнува ще влезе ли мотор от 850 Т5 заедно с кутията без да създава някакви големи проблеми с климатроници и датчици и т.н или да търся мотор от S60/80 , V70 при който напасването да е по лесно или другото за което си мислех е турбиниране на моя двигател , но възможно ли е с донор 2.0 Т5 или 2.4Т ? Не желая да споря и да се карам с никого , питам чисто информативно ! Smile Моето в момента е 2.4 170 к.с. , автоматик, но ми се иска по-висока мощност и ръчна скоростна кутия Smile
Хардуерно нещата ще се случат сравнително гладко. Щом аз без канал само с една тъпа лебедка извадих 6 цилиндровия мотор барабар с кутията ОТГОРЕ - място има
Smile
Притеснява ме обаче електрониката. Прекалено много е и там ще имаш ядове. При така зададения въпрос (въобще нищичко не споменаваш за електрониката сиреч) те съветвам да си намериш човек който би се ангажирал с тази част та тогава да пристъпваш към механични заменки.
УСПЕХ
yuckuJackD Wrote:само с една тъпа лебедка
УСПЕХ
Аиде сега тъпа ти била лебедката :? , ми да си беше намерил някоя по умна Big Grin .