Волво Клуб - България

Full Version: Прословутият проблем с ABS модулът - C70 coupe (2000)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

Вече повече от половин година имам (в началото рядко, в последствие - все по-често, а в момента - всеки ден) ши*аният познат за много хора проблем с този модул.

При нормално каране, при кофти пътища, след автомивка, общо взето - вече във всякакви ситуации, лампите за ABS и Traction control ми светват, като след това съответно нямам ни АБС, нито пък автопилот, а при по-рязко изпускане на педала на газта, колата забива муцуната, като че ли сменям с две предавки надолу.... Свързвах колата няколко пъти с компютър и грешката се оказваше в левият ABS датчик. Реших да пробвам със смяната му, но ... все още проблемът е налице.
Сега, съответно търся майстор, който да го излекува. Вярвам, че не съм първият, затова моля за помощ. От Варна съм, но съм решен да отида и до друг град при необходимост. Писах на колегата Tisho, но все още нямам отговор (тъй-като в една от моите теми някой беше споменал, че той ги лекува). Октомври месец може би ще ходя до София за срещата на Лудогорец с Реал Мадрид, та, ако дотогава все още не съм си решил проблемът, софиянци също могат да предлагат варианти. Също така, колко време би отнело цялата процедура ? Ако е нужно да планирам по-дълъг престой заради колата, да се застраховам!

Това е засега.

Поздрави,
Николай
Колега,
борих подобен ( ако не и същия ) проблем преди 3 години. Смених два датчика отзад и промяна нямаше. Тогава попаднах на познат, чито познат разбираше от електроника. Доколкото разбрах майстора е презапоил някакви писти (връзки) на ABS модула и нещата се получиха. Потърси цена за ребилд на ABS модул или потърси друг модул ( предполагам че второто е по-скъпо решение и със сигурност не е по-надеждно, освен ако не го търсиш във МотоПфое). Още нещо, ако намериш колега със подходяш модул може да го сложиш за тест да провериш дали твоя проблем ще изчезне - до колкото съм запознат има различия във модулите през годините, има модули с TRACK или без TRACK. Ако тръгнеш в тази посока внимавай на какъв модул ще попаднеш.

Поздрави и успех
Благодаря за отговорът
Направих си аз проучване на проблемът и реших да действам с мой приятел, който е наясно с електрониката.
Преди това само ще го сваля при друг мой приятел, със сервиз. А като го презапоим (това е проблемът в 90% от случаите (студени спойки) ..отново ще го сложим в сервизът. Тия дни смятам да действаме Smile

Поздрави,
Николай
Колега деистваи смело ,и при мен беше така и с презапояване се оправи ,само при отварянето на модула има малка уловка ,като режеш залятата част небъркаи на дълбоко за да неповредиш платката иначе др всичко е ок .При зглобяването залеи пласмасата с силикон за гарнитури ,много е устоичив.Поздрави Wink
Здравейте,

Пробвахме се с един приятел, и..... стана тя една, каквато стана, но модулът вече все едно го няма.
Най-вероятно сме го скапали при отварянето и сега няма разлика с това, когато той беше свален - не работещи: тракшън контрол, автопилот, блокаж на диферинциала, АБС и километраж. След отварянето на кутийката, имаше следи от отвертката, с която ръчках, на едно място, но не съм сигурен дали е оттам. Приличаше това да е "маса"-та.

Та, с този пост бих искал да предупредя всички които не са правили подобна манипулация - ДА НЕ СЕ ЗАХВАЩАТ!
Сега, отново трябва да сваля въпросната кутия и да я дам на някой, който евентуално може да я поправи.
Някой друг имал ли е такава случка ? Има ли спасение ? Колко горе-долу струва такава платка (не целият модул)? Има ли модели, които няма да ми вършат работа ? (да нямат автопилот, например)

Поздрави,
Николай
nickeyar Wrote:Здравейте,

Пробвахме се с един приятел, и..... стана тя една, каквато стана, но модулът вече все едно го няма.
Най-вероятно сме го скапали при отварянето и сега няма разлика с това, когато той беше свален - не работещи: тракшън контрол, автопилот, блокаж на диферинциала, АБС и километраж. След отварянето на кутийката, имаше следи от отвертката, с която ръчках, на едно място, но не съм сигурен дали е оттам. Приличаше това да е "маса"-та.

Та, с този пост бих искал да предупредя всички които не са правили подобна манипулация - ДА НЕ СЕ ЗАХВАЩАТ!
Сега, отново трябва да сваля въпросната кутия и да я дам на някой, който евентуално може да я поправи.
Някой друг имал ли е такава случка ? Има ли спасение ? Колко горе-долу струва такава платка (не целият модул)? Има ли модели, които няма да ми вършат работа ? (да нямат автопилот, например)

Поздрави,
Николай

Само платката няма как да смениш, Залято е отдоло всичкото. Задната страна на платката се ползва за охлаждане на нагряващите компоненти по платката. Махнеш ли я оттам няма как после да я монтираш така, че да се охлажда правилно. Снимай платката и дай снимките да видя дали нещо не може да се направи.
Здравейте,

Имах предвид да сменя само черната кутийка?
Щом я сваля, ще кача снимки

Благодаря
Воала!

Най-накрая успях да го поправя! Оказа се, (както и предполагах) че при отваряне на кутийката съм засегнал нещо. Две от крачетата на единият интеграл бяха засегнати. Поправихме ги, след което при поставянето обратно на мястото му, модулът сработи.

Интересно, обаче, по-късно забелязах нещо странно. Бордовият компютър не показва средната скорост и стойността стои на 0.
Всичко друго иначе работи - среден и моментен разход, температура (тя и без модулът работеше де), оставащ пробег.
Някои имал ли е такъв случай ? Нормално ли е, "лечимо" ли е? Не че някога съм му обръщал внимание и ми е важно, но все пак - странно!

Поздрави,
Николай
Заблудил съм се. Ресетнах го и започна да отчита.

Днес, обаче, минах преглед и се оказа, че датчикът за задната не работи. По-точно, ту работи, ту - отказва. Явно е пътник ...

Като цяло, не скучая покрай тази кола напоследък ...
Имам същия проблем на "VOLVO" S 80 2.4 бензин 170 php. Моля ви за съвети. От Казанлък съм.
Pages: 1 2