Волво Клуб - България

Full Version: Свирене на обтяжна ролка на пистов ремък, проблем? VolvoS60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, от край време ми свири ремъка (пистовия), след като обаче минат 30-40 и когато колата загрее (и ремъка) свиренето изчева... Но странното е, че самата ролка има леки вибрации (наляво и надясно) освен нормалните, това странно ли е и да се тревожа ли? Да не стана сакатлък някъде да се откачи тая гад и да ми се запретне ремъка.....

ЕТО КЛИП на обтяжната ролка! : https://www.youtube.com/watch?v=24He_Oom...e=youtu.be
Смени я колкото можеш по-скоро,за да не се вкараш в друг филм Wink
In Flames Wrote:Здравейте колеги, от край време ми свири ремъка (пистовия), след като обаче минат 30-40 и когато колата загрее (и ремъка) свиренето изчева... Но странното е, че самата ролка има леки вибрации (наляво и надясно) освен нормалните, това странно ли е и да се тревожа ли? Да не стана сакатлък някъде да се откачи тая гад и да ми се запретне ремъка.....

ЕТО КЛИП на обтяжната ролка! : https://www.youtube.com/watch?v=24He_Oom...e=youtu.be


Сменяй наред(ремък ролки) и само с оригинални части.
Като ще вметна, че ако скъсаш пистовия ремък парчета от него имат навика да ходят при ангренажния и тогава...
Сори, колега,
но като гледам как ти сейка DPK-то, май вървиш смело към демпферна шайба.
Гледах няколко пъти клипчето и ми се струва, че това изместване, танцуване (сейкане) на пистовия двойноканален ремък идва отпреди обтяжната ролка, т.е. от шайбата на коляновия вал.

За всеки случай загледай я утре на светло как подвежда ремъка към останалите агрегати.
Ако е с леко танцувална стъпка, значи съм познал.
Wink

И между нас казано, не съм очарован от работата на самия двигател.
Нещо на пулсации го кара... Дано причината да е в танцуващия ремък.
Ще се моля на всички богове и шамани да не е демпфера! Big Grin Big Grin Big Grin Значи, след малко като слезна ще проверя дали това люлане не тръгва от по-долу, където е вала, но на мен ми се стори вчера, че това люлане го има само пр ивъпросната ролка, но ще погледна днес и ще пиша!
GT1 Wrote:Сори, колега,
но като гледам как ти сейка DPK-то, май вървиш смело към демпферна шайба.
Гледах няколко пъти клипчето и ми се струва, че това изместване, танцуване (сейкане) на пистовия двойноканален ремък идва отпреди обтяжната ролка, т.е. от шайбата на коляновия вал.

За всеки случай загледай я утре на светло как подвежда ремъка към останалите агрегати.
Ако е с леко танцувална стъпка, значи съм познал.
Wink

И между нас казано, не съм очарован от работата на самия двигател.
Нещо на пулсации го кара... Дано причината да е в танцуващия ремък.


Тъкмо огледах внимателно всичко на светло, и ясно си личи, че при демпфера всичко върви невероятно гладко, въпросното танцуване идва от тази стягаща ролка, ясно я виждам как играе и по този начин кара и ремъка да танцува при нея... Смяната сложна ли е колеги и другото нещо което иска мда попитам е има ли нужда да сменям механизма или е достатъчно само ролката?

Благодаря ви предварително!

А относно работата на двигателя, струва ти се така заради тези паразитни звуци, другото което може би е фактор е това, че колата е със спортна генерация и премахнати гърнета + премахнати катализатори, което кара звука да е мааалко по-груб и "буп буп буп"-кащ от обикновеното

Подрави
На твое място бих сменил целия обтегач и нов ремък.Не знам дали въобще се предлага само ролката на обтегача! :? А и за по-сигурно! Wink
pliva Wrote:На твое място бих сменил целия обтегач и нов ремък.Не знам дали въобще се предлага само ролката на обтегача! :? А и за по-сигурно! Wink

+1
Да, най-добре е да се смени целия обтегач + пистовия ремък.
Защото колегата наскоро сваля хидравлична помпа и може да го е "понамокрил".
Иначе ролка за обтегача се продава отделно и цената й варира 30-50 лв.

За всеки случай нека потърси консултация със специалист за категоричността на диагнозата "обтегач".
Не му препоръчвам лично да го сменя.

За наша информация след като го смените, колега, би ли направил снимки на механизма със и без ролката, защото ме интересува държача (леглото) на ролката в какво състояние е и дали целия е в стружки.
GT1 Wrote:
pliva Wrote:На твое място бих сменил целия обтегач и нов ремък.Не знам дали въобще се предлага само ролката на обтегача! :? А и за по-сигурно! Wink

+1
Да, най-добре е да се смени целия обтегач + пистовия ремък.
Защото колегата наскоро сваля хидравлична помпа и може да го е "понамокрил".
Иначе ролка за обтегача се продава отделно и цената й варира 30-50 лв.

За всеки случай нека потърси консултация със специалист за категоричността на диагнозата "обтегач".
Не му препоръчвам лично да го сменя.

За наша информация след като го смените, колега, би ли направил снимки на механизма със и без ролката, защото ме интересува държача (леглото) на ролката в какво състояние е и дали целия е в стружки.
Браво,Терзиев!Приятно ме изненадваш!Честно!Такива би трябвало да са ти всички постове в тоя форум,а не като онези другите!Явно има с какво да си полезен,и дано осъзнаеш къде грешиш!Продължавай в ТОЗИ тон,загърби другата тема,и...сам ще усетиш разликата! Smile
И аз благодаря на колегата Терзиев и на другите колеги вккючили се по темата! Значи ще премисля нещата и в скоро време ще сменям ,и ще направя снимков материал ! Поздрави!
Pages: 1 2