Волво Клуб - България

Full Version: Тест зимни гуми ADAC 2014
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
joro the driver 17 Wrote:компромиса "който няма пари за Мишелин си купува Конти ..


Абсолютен смях е такова твърдение, зимните гуми са ясни за всички - Continental, Good Year, Nokian, Gislaved, Vredestein, Dunlop, Semperit и производните им или лицензни в по-ниските ценови дяпазоn. Карал съм с по-голямата част, ако не и със всички тези марки и зимни и летни и впечатленията ми са от първо лице, както съм карал и Mishelin летни и зимни и Kleber Krisalp 2, повече км отколкото ми е харесало и определено не съм доволен, ама въобще - единствено положително качество при първите по-голям пробег спрямо повечето от другите, но не значително или решаващо, за сметка на слабите бордове, неособено добро сцепление - за тая цена и т.н. за другите даже няма да коментирам. Uniroyal - летни - перфектни, зимни - смесени чувства, за останалите марки, между които има и доста известни - нямам мнeние поради недостатъчен опит с тях - Bridgestone, Firestone, Pirelli i t.n.
В сряда с едно А6 Allroad (2014 год.) се завъртяхме с около 55-60 км/ч в един плавен завой, преди Яръма, и за щастие се разминахме само със смачкана джанта, скъсана гума и откъртен праг. Ако колата не беше тази, сигурно щеше положението да е по-сериозно!
Условия: Дъжд, температура около 7 градуса и никакво движение, за щастие!
Гуми: МИШЕЛИН Алпин А5, чисто нови, на 1000 км. DOT 2314 ...
Извод: МИШЕЛИН в дъжд - опасна гума! Не може 2 тона кола, с AWD и какви ли не системи за стабилност, да направи аквапланинг при 55-60 км/ч, при положение, че съм я карал с 160-180 км/ч на магистралата в сериозен дъжд ... но с летни гуми Дънлоп!!!

btw ... внимавай как се изказваш за МИШЕЛИН, да не те осъди някой :mrgreen:
JMI Wrote:
joro the driver 17 Wrote:компромиса "който няма пари за Мишелин си купува Конти ..


Абсолютен смях е такова твърдение, зимните гуми са ясни за всички - Continental, Good Year, Nokian, Gislaved, Vredestein, Dunlop, Semperit и производните им или лицензни в по-ниските ценови дяпазоn. Карал съм с по-голямата част, ако не и със всички тези марки и зимни и летни и впечатленията ми са от първо лице, както съм карал и Mishelin летни и зимни и Kleber Krisalp 2, повече км отколкото ми е харесало и определено не съм доволен, ама въобще - единствено положително качество при първите по-голям пробег спрямо повечето от другите, но не значително или решаващо, за сметка на слабите бордове, неособено добро сцепление - за тая цена и т.н. за другите даже няма да коментирам. Uniroyal - летни - перфектни, зимни - смесени чувства, за останалите марки, между които има и доста известни - нямам мнeние поради недостатъчен опит с тях - Bridgestone, Firestone, Pirelli i t.n.

И ти ли обичаш да четеш изберателно? :lol: Аз говорих конкретно за PS3 Мишелин и SC3 на Континентал, явно нещо си пропуснал!
Ако ти си карал Клебер Krisalp2 и твърдиш, че са незадоволителни гуми, незнам коя гума от тези, които си изброил горе ще се представи много по- задоволително, но всеки си има мнение по въпроса! Тази зима купих на тъщата, Nokian WR3 да видим как ще се представят!

Аз как обичам да чета е мой проблем, ти гледай че хора който преди са ти защитавали налудничавите убеждения за автомобилните гуми и автомобилите, меко казано на - user - на езика на държавата, която те е приютила, сега са разбрали че нещо при теб не е както трябва да бъде при един човек, каращ доста и имащ претенции за някакъв капацитет и споровете ти по всички въпроси придобиват вида сам срещу целия свят. И да - карал съм Kleber Krisalp 2 толкова - 2 зими и поне 20000 км във всякакви условия и снегове, където и съм карал още 3 от марките изброени от мен като добри в предния ми пост, на все по толкова приблизително 20-25000 на сезон и същите условия /една марка и модел автомобил до 5 год. и до 150000 км, перф.техн.съст., един шофиор, 3 маршрута на моменти/ и от всичките 3 /Good Year, Kontinental, Vredstein /съм очарован с изключение на Kleber Krisalp 2 - на сняг - трагедия, на мокро - незадоволително представяне, на сухо - като всяка зимна гума, ни повече ни по-малко, подобно и за Mishelin, не в такава степен, но плюс изключително слаби бордове.
Тази тема стана говорилня, подобна на Българския Парламент! Wink

Всеки си има мнение, което за него е единствено вярното, другите - кучета ги яли...

Колкото хора, толкова и мнения! Като ги умножим по броя на марките гуми, коли, телевизори, телефони - мненията стават милиони! Big Grin

Най-важното, което аз ще си позволя да изразя като мение е:
1. Компромис с гумите не трябва да се прави - зимата-зимни, лятото-летни! Wink
2. ДОТ-а е по-важен от марката
3. Всяка една гума от споменатите по-горе е абсолютно правилен избор! Ама нали трябва да сме по-по-най... Big Grin
4. Дали Континентал или Мишлен е по-добра гума, е като да кажеш дали Ферари или Ламборгини е по-спортната марка...

Поздрави на компанията!
Dodo 155 Wrote:при положение, че съм я карал с 160-180 км/ч на магистралата в сериозен дъжд ... но с летни гуми Дънлоп!!!

Къде ги дигате тези скорости в България на дъжд, ти сериозно си намразил себе си! Confusedhock:

Аз това лято минах по така наречената магистрала София-Варна и след Шумен храстите бяха заели половината от бързите платна, там неможеше да се кара! По другата София-Бургас, след Пловдив имаше толкова неравности и кърпежи, че ми изпопадаха пломбите от зъбите!
Най-нелепото беше,че по някое време се появяваше табелка за ремонт и ограничение 90.

Но си говорехме за гуми все пак. Конти са отлични гуми и аз не споря за това. Все пак Конти са Немци и докато спонсорират футбола и други разни кампании, те ще са номер 1 гуми в класациите на немските, списания, агенции и прочие. Все пак Немците винаги си хвалят собственото и много трудно чуждото.

Към колегата Driver,

виж се оправи с езика на държавата, която е приютила теб, пък после ми прави анализи и давай примери на езика, в държавата където съм аз! Wink
Към колегата Driver,

виж се оправи с езика на държавата, която е приютила теб, пък после ми прави анализи и давай примери на езика, в държавата където съм аз! Wink[/quote]


Как реши че не съм се оправил или не се оправям с езика тук, където съм, както и реши че твоите мнения трябва да са винаги меродавни по-всички въпроси нали, просто проблема при теб е медицински и съм ти казвал и друг път - на такива като теб мога да им преподавам, не да си смучат от пръстите глупости и да ми спориш тука, както и с всички други. Аз спирам, че опита с теб показва че трябва да се спре човек, докато не е влязъл в безкраен спор с бетонна стена.
joro the driver 17 Wrote:Аз как обичам да чета е мой проблем, ти гледай че хора който преди са ти защитавали налудничавите убеждения за автомобилните гуми и автомобилите, меко казано на - user - на езика на държавата, която те е приютила, сега са разбрали че нещо при теб не е както трябва да бъде при един човек, каращ доста и имащ претенции за някакъв капацитет и споровете ти по всички въпроси придобиват вида сам срещу целия свят.

joro the driver 17 Wrote:Как реши че не съм се оправил или не се оправям с езика тук, където съм, както и реши че твоите мнения трябва да са винаги меродавни по-всички въпроси нали, просто проблема при теб е медицински и съм ти казвал и друг път - на такива като теб мога да им преподавам, не да си смучат от пръстите глупости и да ми спориш тука, както и с всички други. Аз спирам, че опита с теб показва че трябва да се спре човек, докато не е влязъл в безкраен спор с бетонна стена.

Колега,

предложих ти, да ходиш да аналлизирваш някой друг, немци намяте ли си там? Разбрах и че си злопаметен, но и това няма да ти помогне в случая!
Някой карал ли е с Falken Hs449 Eurowinter, дават ми ги на по-ниска цена от колкото са по сайтовете и финансово ме устройват, не карам много километри зимата и мисля че ще ми свършат работа. На мнение съм по добре нови от колкото втора ръка хубава малка.
dviktor Wrote:Някой карал ли е с Falken Hs449 Eurowinter, дават ми ги на по-ниска цена от колкото са по сайтовете и финансово ме устройват, не карам много километри зимата и мисля че ще ми свършат работа. На мнение съм по добре нови от колкото втора ръка хубава малка.
Специално м/у този Falken и Gislaved се колебаех, така че за парите си са супер, особено щом караш малко Wink
Колеги,

Моля ви да се придържате към темата, без лични обиди и нападки!

Споделяйте личен опит, а не кой какво е чул или разбрал :lol:

После да няма разсърдени, че някое мнение е изчезнало или е било коригирано :mrgreen:
Не е много по темата но, наскоро гледах тест(за съжаление не си спомням къде) на летни гуми, нови, втора ръка и и зимни(също употребявани) и за мое учудване най-добре се представиха като цяло тези втора ръка.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11