Волво Клуб - България

Full Version: Тест зимни гуми ADAC 2014
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
JMI Wrote:Имам тук един приятел, който разсъждаваше като теб (карам малко и си купувам евтини гуми) купи си зимни, Semperit Speedgrip воден от Тестовете на ADAC. Колата му вървеше в снега, но не спираше. Качи се при мен на V50 -то тогава обуто със Alpin A4 и остана замислен , как Алпина тръгва, спира и колко пъти по- добре се усеща контрола върху автомобила. От тогава не експерименти!

Всичко е твърде относително Данчо, карам си 80-ката със Семперит Спийдгрип 2 , а 40-ката е с Мишелин Алпин 4, да ти кажа и с двете е имало невъзможни спирания и с двете е имало пребуксувания. Двата комплекта съм ги купувал нови, оплаквания имам от Семперита, че две предни съм пукал в дупка и са подменяни по Каско, оплакванията ми от Мишелина са твърде шумни гуми и на всичкото отгоре с тях качих две бабета на предният капак в едни коловози :mrgreen:
pliva Wrote:
JMI Wrote:Явно не искаш да ми отговориш или незнаеш. И двете са вероятност, но няма да се спирам на това.

Най-важното, качество на една зимна гума е как спира, когато натиснеш спирачката! Затова и "големите" в този бизнес са насочили голяма част от вниманието си именно върху този момент. Дори твоите любимци от Континентал имаха една реклама, дано да цитирам правилно:
When you need to stop. Full Stop. Wink

Имам тук един приятел, който разсъждаваше като теб (карам малко и си купувам евтини гуми) купи си зимни, Semperit Speedgrip воден от Тестовете на ADAC. Колата му вървеше в снега, но не спираше. Качи се при мен на V50 -то тогава обуто със Alpin A4 и остана замислен , как Алпина тръгва, спира и колко пъти по- добре се усеща контрола върху автомобила. От тогава не експерименти!
Интересно какво имаш впредвид ,,вървеше в сняг,но не спираше"?!?! Ако има сцепление при тръгване и движение е логично да има и по-къс спирачен път и обратното :roll:

Тествахме на утъпкан снаг, леко заледен от нощните ниски температури. Знаеш как се заледява, след като навали първо е пухкав и мек, но когато спре и се угази, и температурите паднат под нулата, на следващия ден е леко хлъзгаво. Тогава неговия Нисан Примера с въпросния Семперит се пързаляше като шейна и спираше със спирачен път няколко метра при ниска скорост - буквално хлъзгане, докато при мен Мишелина, ковеше почти на място. Ако искайте вярвайте, имаше и други хора около нас, ченетата им удариха пода!
bg_tiger1978 Wrote:
JMI Wrote:Имам тук един приятел, който разсъждаваше като теб (карам малко и си купувам евтини гуми) купи си зимни, Semperit Speedgrip воден от Тестовете на ADAC. Колата му вървеше в снега, но не спираше. Качи се при мен на V50 -то тогава обуто със Alpin A4 и остана замислен , как Алпина тръгва, спира и колко пъти по- добре се усеща контрола върху автомобила. От тогава не експерименти!

Всичко е твърде относително Данчо, карам си 80-ката със Семперит Спийдгрип 2 , а 40-ката е с Мишелин Алпин 4, да ти кажа и с двете е имало невъзможни спирания и с двете е имало пребуксувания. Двата комплекта съм ги купувал нови, оплаквания имам от Семперита, че две предни съм пукал в дупка и са подменяни по Каско, оплакванията ми от Мишелина са твърде шумни гуми и на всичкото отгоре с тях качих две бабета на предният капак в едни коловози :mrgreen:


Така е Дидо,

това което каза и Мони, при различните размери, една съща гума се представя различно, но не мисля, че разликата може да е убийствена. Ако една гума е направена от добра смес и с хубава агресивна шарка, би следвало да се представя добре, в каквто и размер да говорим.

По повод това, сега пак съм с Алпин А4 на V60-to и ,макари още да не съм вкусил сняг, преди няколко дни гумата малко ме подведе, наложи се да спра на мокро, а бях с голяма скорост и да ти кажа доста ми се шашнаха системите на колата, но се надявам да са отлични отново на сняг. Друго гумите ми са чисто нови и не разработени така да се каже, може и това да оказва някакво влияние. Новата гума винаги има нужда от едни добри 1000 километра, преди да покаже истинските си качества.

Поздрави
JMI Wrote:Тествахме на утъпкан снаг, леко заледен от нощните ниски температури. Знаеш как се заледява, след като навали първо е пухкав и мек, но когато спре и се угази, и температурите паднат под нулата, на следващия ден е леко хлъзгаво. Тогава неговия Нисан Примера с въпросния Семперит се пързаляше като шейна и спираше със спирачен път няколко метра при ниска скорост - буквално хлъзгане, докато при мен Мишелина, ковеше почти на място. Ако искайте вярвайте, имаше и други хора около нас, ченетата им удариха пода!
Това разбирам!Но беше написал,че ,,в сняг си вървеше,но не спираше",което е доста странно Smile
А някой има ли впечатление от тази гума - http://diana-ltd.com/tire?2779?
Благодаря предварително за мнението.
Гумите са стахотн, във всяко едно отношение, само цената им е височка, но ако търсиш качество и сигурност те идват с цената. Ако ще купуваш няма от какво да се притесняваш това е една от най- добрите гуми в SUV сегмента, аз мислех да си купя за xc70-to такива преди миналата зима, тъкмо го бяха пуснали модела. Отказах се, защото щях да ги ползвам има няма месец, а си намерих друг Мишелин от една лелка тук.
Ами намерих ги на малко по-ниска цена от тази на сайта на Диана! ;-) Другата седмица трябва да дойдат!
Като покарам следващите зимни месеци ще пиша за мнение.
Аз съм с тези > <!-- m --><a class="postlink" href="http://diana-ltd.com/tire?918">http://diana-ltd.com/tire?918</a><!-- m --> < и съм доволен вече 2-ра зима.
Аз днес поръчах Michelin-а. Ако се смили зимата и повали сняг и през Февруари ще е добре за тестване и в градската киша. ;-)
Здравейте.
От октомври месец 2014г съм с тези гуми <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/20555/-p-147716.html">http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 47716.html</a><!-- m -->
Тествах ги на сняг, лед и мокра настилка.
На сняг никакъв проблем. Разбира се при рязко натискане на спирачка се включва ABS...също при рязко подаване на газ на ниска предавка превъртат, което е нормално. При нормално каране не усещаш че караш на сняг. Smile
На чист лед пробвах да потегля по нагорнище и съответно се провалих /може от задкормилната гарнитура да е/, иначе при внимателно каране успях да изкача сериозен заледен завой под наклон Smile
На мокро се държат много добре...без подхлъзвания и занасяния.
Малко са шумни според мен.
Това е от мен.
Поздрави.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11