Волво Клуб - България

Full Version: Тест зимни гуми ADAC 2014
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Dodo 155 Wrote:Колеги, моля всички да ме извинят за спама и лошият пример, който давам като Модератор, но ... не се сдържам ...

Виц на деня, за гуми:
JMI Wrote:Дънлоп (пълна скръб )

:lol: :lol: :lol:
+1 Dunlop WS D4 е най-добрата гума,с която съм карал някога!/Лично мнение/И в момента имаме една служебна Астра,обута с тях,и няма ядове!
Dodo 155 Wrote:Колеги, моля всички да ме извинят за спама и лошият пример, който давам като Модератор, но ... не се сдържам ...

Виц на деня, за гуми:
JMI Wrote:Дънлоп (пълна скръб )

:lol: :lol: :lol:


Видял си нещо смешно, браво! Big Grin

Купи си Dynlop Wintersport M3 и аз ще се присъединя към купона! Wink
JMI Wrote:Видял си нещо смешно, браво! Big Grin

Купи си Dynlop Wintersport M3 и аз ще се присъединя към купона! Wink
Да! :lol:
Само мога да съжалявам, че нямаше как тази вечер да си в София - падна страхотен сняг за проба на гуми: започна с дъжд, застудя, после едни големи парцали, над 10см за 1 час .... перфектно! София беше пълен блокаж за 2-3 часа, а твоите прехвалени Клебер не можеха да отлепят дори и на равно, да не говорим като спрях под моста на МВнР и стана страшно - задръстих движението, добре че веднага слязоха 2-ма колеги и ме избутаха докато позахапе :lol: :lol: :lol:
Сега вече съм сигурен в едно - по-лоша гума от този Клебер не съм карал за всичките ми 20 год. стаж!!! Летни гуми да бяха, нямаше толкова да се пързалят ... карах на 1-ва почти без газ, защото спирането щеше да е еднакво с това на 1000 тонна влакова композиция!!!
Добре, че утре жена ми е почивка и ще се кача на ХС-то, за да не си счупя главата с тези пластмасорийки и за мое щастие - в понеделник ми връщат моят Партнер със скапаната Дебика, нека да ми е гадно с тях, а не с високият клас на Клебер :mrgreen:
Бях решил да не пиша повече, но не мога да се сдържа да не споделя толкова отрицателно мнение - тази гума е супер опасна!!!

п.с. Ако някой не вярва, да ми звънне утре на 0888 258182, за да му предоставя ключовете и да се убеди сам, за да не си мисли Данчо, че съм рекламно лице на другите марки гуми, различни от Мишелин :lol: Оборотният Партнер има КАСКО, но ако някой си счупи зъбите или главата при този опит - аз няма да нося никаква отговорност :!: :lol: :lol: :lol:
Хайде, хайде не се хаби толкова! Wink

Ако се съберем някой ден да правим тестове двамата, можем да продължим темата за гумите, до тогава пиши, каквото ти е удобно, аз ще чета и ще се смея. :lol:

Ето например, може да не сме в най-добрите отношения на света, но те каня да ми дойдеш на гости, да покараш 60ката с Алпин А4 (снаяг има в Северна Англия към момента) , а после и с летните Примаси 3, за да ти се изяснят някой неща в света на гумите. За съжаление брат ми хвърли Клебера след 5 години, иначе с удоволствие бих те поканил на демонстрация-тест драйв на v70 в Русе. Знам, че минаваш от там редовно.

П.С Една забележка, гумите се казват Дебица, не Дебика.

Поздрави
Хайде и двамата приемете, че има разлика в гумите правени за УК и за БГ и не обръщайте спора в безконечен диалог.
Данчо, утре ще ти пусна снимки на UG , за да разбереш защо след UG7 слагам UG8 и UG9 и да разбереш защо мисля, че цената си струва.
Cavalera Wrote:Хайде и двамата приемете, че има разлика в гумите правени за УК и за БГ и не обръщайте спора в безконечен диалог.
Данчо, утре ще ти пусна снимки на UG , за да разбереш защо след UG7 слагам UG8 и UG9 и да разбереш защо мисля, че цената си струва.
Пусни му, белким малко спре да се смее, защото някой наистина може да се пребие с Клебер, купен от България!

През 90-те години имаше гуми 2-ра употреба и такива регенерат. Няма да забравя как си купих един регенерат, който беше италиански внос и изкара много километри, както и през цялото време хубаво поведение на гумата. След това се научиха да вкарват ниско качество и да правят боклуци тук ... имаше снимки по разни форуми на отлепени протектори, видимо криви, с тежести над 100 гр./гума ... престъпно опасни!
С гумите 2-ра употреба положение не беше по-различно - влизаха в БГ на 8-10 год., с приличен грайфер, свалени от разфасовани коли и се пукаха като двукамерни, особено на магистралата, когато позагреят лятото. Зимните пък се пързаляха като шейна ... ама сиромашки години.
Сега поне има всичко на пазара, високи технологии за обмяна на информация и последното, което ще споделя като човек работил в голямо производство - никой не иска да губи готова продукция! Окачествява се като стока с некритични или визуални дефекти, продава се дори под себестойност понякога, само и само да не се натрупа допълнителна загуба от похабяване на суровините илли допълнително рециклиране. Няма да забравя как преди години си взех от един вносител 4 бр. х Фулда. С такива гуми карах на кола внесена от Германия и бях впечатлен от поведението им. Купените от тук поеха доста тежести и се държаха като PVC на асфалта. Е, от тогава не искам да чувам за Фулда :lol:

btw ... Благодаря на колегата Данчо за поправката ... на полски наистина е ДЕБИЦА, макар да не съм чул до сега човек в България да ги нарича така, приемам поправката, все пак е име на марка :!:
[attachment=41445]След тоя удар джантата беше с 5 см дупка, а на гумата и нямаше нищо.
Колата дойде с тях от Германия и на тях пишеше Made in Germany, уви в България такива не могат да се намерят.

Quote:Good Year UG8 скъпа гума със прилично поведение, но отново изключително зле балансирана, плащаш повече за марка, от колкото качество

GOOD YEAR 195/65R15 91T UG 9 MS 110.85 лв.
MICHELIN 195/65R15 91T ALPIN 5 108.91 лв.
DUNLOP 195/65R15 91T WINTER RESPONSE 2 MS 109.65 лв
SEMPERIT 195/65R15 95T XL SPEED-GRIP 2 101.70 лв.

За подобна разлика в цената мисля, че констатацията ти не е много правилна - поне за българския пазар.
Дори и да сложим 10те лева да са разлика за марката, си мисля, че е значително по-качествена гума от Семперита(примерно).

Аз съм си доволен от тях, цената ме устройва и за себе си съм убеден, че са здрави гуми, подходящи за нашия лунен пейзаж.
Държат се добре и на сняг и на мокро.
Cavalera Wrote:[ATTACHMENT NOT FOUND]След тоя удар джантата беше с 5 см дупка, а на гумата и нямаше нищо.
Колата дойде с тях от Германия и на тях пишеше Made in Germany, уви в България такива не могат да се намерят.

Quote:Good Year UG8 скъпа гума със прилично поведение, но отново изключително зле балансирана, плащаш повече за марка, от колкото качество

GOOD YEAR 195/65R15 91T UG 9 MS 110.85 лв.
MICHELIN 195/65R15 91T ALPIN 5 108.91 лв.
DUNLOP 195/65R15 91T WINTER RESPONSE 2 MS 109.65 лв
SEMPERIT 195/65R15 95T XL SPEED-GRIP 2 101.70 лв.

За подобна разлика в цената мисля, че констатацията ти не е много правилна - поне за българския пазар.
Дори и да сложим 10те лева да са разлика за марката, си мисля, че е значително по-качествена гума от Семперита(примерно).

Аз съм си доволен от тях, цената ме устройва и за себе си съм убеден, че са здрави гуми, подходящи за нашия лунен пейзаж.
Държат се добре и на сняг и на мокро.

Аз не говоря за здравината, а това колко е лека една гума и колко гориво гори, как спира на сняг. Това имах предвид като казах зле балансирана, защото UG8 е тежка гума с изключително лош индекс на гориво, иначе съм сигурен, че ще се представя. Първите 5-6 големи марки в света на гумите винаги имат по 1-2 силни летни и поне 1 зимен модели.
Както се вижда и от цените, които си представил, колегата Влади, е време да си направи справка, дали Мишелина е по- скъп от останалите. Wink
Dodo 155 Wrote:
Cavalera Wrote:Хайде и двамата приемете, че има разлика в гумите правени за УК и за БГ и не обръщайте спора в безконечен диалог.
Данчо, утре ще ти пусна снимки на UG , за да разбереш защо след UG7 слагам UG8 и UG9 и да разбереш защо мисля, че цената си струва.
Пусни му, белким малко спре да се смее, защото някой наистина може да се пребие с Клебер, купен от България!

През 90-те години имаше гуми 2-ра употреба и такива регенерат. Няма да забравя как си купих един регенерат, който беше италиански внос и изкара много километри, както и през цялото време хубаво поведение на гумата. След това се научиха да вкарват ниско качество и да правят боклуци тук ... имаше снимки по разни форуми на отлепени протектори, видимо криви, с тежести над 100 гр./гума ... престъпно опасни!
С гумите 2-ра употреба положение не беше по-различно - влизаха в БГ на 8-10 год., с приличен грайфер, свалени от разфасовани коли и се пукаха като двукамерни, особено на магистралата, когато позагреят лятото. Зимните пък се пързаляха като шейна ... ама сиромашки години.
Сега поне има всичко на пазара, високи технологии за обмяна на информация и последното, което ще споделя като човек работил в голямо производство - никой не иска да губи готова продукция! Окачествява се като стока с некритични или визуални дефекти, продава се дори под себестойност понякога, само и само да не се натрупа допълнителна загуба от похабяване на суровините илли допълнително рециклиране. Няма да забравя как преди години си взех от един вносител 4 бр. х Фулда. С такива гуми карах на кола внесена от Германия и бях впечатлен от поведението им. Купените от тук поеха доста тежести и се държаха като PVC на асфалта. Е, от тогава не искам да чувам за Фулда :lol:

btw ... Благодаря на колегата Данчо за поправката ... на полски наистина е ДЕБИЦА, макар да не съм чул до сега човек в България да ги нарича така, приемам поправката, все пак е име на марка :!:

Влади няма смисъл да даваш нелепи примери с регенерати и какви били времената. Говорим за гуми среден до висок клас. Принципно, производството днес е базирано на високо-технологични машини, които дават малко брак и доста добри резултати, но това не ме интересува, защото измества темата на разговора.

Един приятелски съвет, следващия път като се прибера в България, дай да се срещнем и тестваме гуми. Да решим на място коя гума е добра и коя не. V50-то на баща ми е обуто Michelin PS3, а ти ще намериш една кола с Conti SC3 например. Може и други такива да оргнизираме.

ПС. Само да не стане, аз да ти се обаждам, а ти да ми блокираш обажданията и да се криеш, както направи последните пъти. :lol:
Този спор от последните два три поста ме връща към далечното детство ... пу аз съм Винету, пу аз съм Ташунко Сапа Smile

А иначе аз едва вчера успях да се нарадвам на новите ми Нокианки WR A3. На чист асвалт имам чувството, че са по стабилни от летните ми Конти Спорт (четвърти сезон Smile )
Снощната кишавица в Сф ми подсказа че съм направил добър избор при цена 218 лв парчето.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11