Волво Клуб - България

Full Version: Помощ за волво v40/s40 TURBO
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, извинявам се ако темата не е за тук но не намерих по подходящ раздел.
От скоро искам да си закупя Волво v40 или s40 за мен е без значение тъй като и двата автомобила ми харесват еднакво. Обаче искам да е бензинов мотор с турбо. Главно се интересувам какво Ви е мнението за турбо моторите като цяло и най вече 1.9 Т4 200hp. Нямам никакви наблюдения върху марката с изключение на едно волво 850 Т5 на мой приятел който го закупи преди няколко месеца и сме с добри впечатления от него. Моля колегите който са имали нещо общо с турбо моторите да споделят мнения (предимства и недостатаци) и като цяло добра идея ли е закупуването на такъв автомобил. Говорим за моделите към 98-99 година. Много ще съм Ви благодарен ако ме насочите и скоро станем колеги по марка Smile .
Идеята е отлична.Добре си се ориентирал. Колата е бегачка с 200-те коня, разхода на бензин е повече от добър за конете.Много добре понася газифициране.Направо вземай и дано попаднеш на добре поддържан автомобил!
fisherman772 Wrote:Здравейте, извинявам се ако темата не е за тук но не намерих по подходящ раздел.
От скоро искам да си закупя Волво v40 или s40 за мен е без значение тъй като и двата автомобила ми харесват еднакво. Обаче искам да е бензинов мотор с турбо. Главно се интересувам какво Ви е мнението за турбо моторите като цяло и най вече 1.9 Т4 200hp. Нямам никакви наблюдения върху марката с изключение на едно волво 850 Т5 на мой приятел който го закупи преди няколко месеца и сме с добри впечатления от него. Моля колегите който са имали нещо общо с турбо моторите да споделят мнения (предимства и недостатаци) и като цяло добра идея ли е закупуването на такъв автомобил. Говорим за моделите към 98-99 година. Много ще съм Ви благодарен ако ме насочите и скоро станем колеги по марка Smile .

Здравей !
Аз не съм карал точно този мотор, но пък съм карал 440 турбо, а сега и дизелов с турбо. Ако питаш мен с турбо е по-весело, аз си обичам турбините и не харесвам като цяло атмосферен двигател. Както е казал колегата двигателя е добър, пъргав, сравнително икономичен и здрав, а също и по-трудно се намира в България .
Рано или късно тубината обаче си заминава и се налага смяна с нова или рециклиране на старата. Ако не я смениш рискуваш да караш кола, която ще бъде доста по мудна и неприятна.
Здравей, както обичам да казвам кола без турбо не е кола, особено във Бг.Имал съм две коли, в момента карам третата с бензинови турбо мотори на Волво.
Разбира се всяка нещо се заплаща, но пред възможността да направиш смешни разни БМВ-ца, Ауди-та и т.н. по-скъпата подръжка е малка цена, или с други думи ''Кеф цена няма''.
Ако имаш някакви конкретни въпроси питай, ще се радвам да ти отговоря.
Поздрави
Много ви благодаря.
А какво да очаквам като слаби и силни места по автомобила?
Също как седят нещата с ръждите, че гледах една в Монтана и беше тръгнала ръжда по праговете и предните калници. Нищо фрапиращо няколко точки но повечето дето съм виждал са здрави.
Ако все още търсите такава кола ми се обадете на тел: 0888-709-354. Благодаря.
Моля споделете мнение за ръждите по колата. Гният ли или това при мен е рядко явление?
Незнам от къде си колега,но я се поразходи малко из града в който живееш,огледай всяко срещнато Волво,и виж колко от тях имат ръжда.Освен ако не е удряно и после зле замаскирано.