Волво Клуб - България

Full Version: V50 2.0D, Не се форсира
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
Преди две седмици, на студен двигател, както потеглям, газта въобще не реагира. Накратко, при подаване на газ, оборотите се качват страшно бавно и пуши сиво. И така докато не стигне 2000 оборота, оттам вече се изфорсира нормално и всичко е както трябва. Също така, не го прави всеки път.
Водих я на дизелист, каза че двигателят вероятно се души. За сега сме изолирали варианта с проблем от ЕГР.
Някой да е имал сходен проблем, да даде малко насоки?
Здравей. Не съм имал такъв проблем, но бих посъветвал да идеш на диагностика, вместо да търсите причината наслуки. Би било странно, ако компа не е записвал грешки.
Дебитомер ? Горивен филтър ?
Диагностика ми направиха, излезе проблем с ЕГР, който бе отсранен. Другото, което даде, беше за изгоряла свещ.
Аз имах този проблем с мудната газ, от време на време се случваше, но при мен изписваше SISTEMA MOTORE RICH. ASSISTENZA. При диагностиката даде грешка в ЕГР. Изолирах го и от тогава да чукна на дърво не го е правила.
Проверете дебитомера както каза голегата по горе, при мен имаше подобен проблем и се оказа дебитомер .
В понеделник ще я водя. След това ще я покарам ден-два и ще пиша какво е решението на проблема Smile.
Има ли развитие?
Проблемът е решен. Човъркали са по ЕГР, но не сме влизали в подробности, защото бързах. Сега двигателят се държи и доста по-прилично при палене на студен двигател и гасене.
Как ЕГР-а влия на гасенето/спирането на ДВГ?