Волво Клуб - България

Full Version: Къде в София мога да си монтирам аларма качествено?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Става въпрос за аларма за Volvo-то S80 от аватара ми за пред застрахователите за КАСКО. Смятам да управлява вратите и да има обемни датчици – т.е. защита на купето. Имобилайзер няма да сложа. След като изпатих доста от аларми навремето разбрах, че един некадърен монтаж може да скапе ел. инсталацията. Затова питам дали можете да ми препоръчате някой добър майстор, като не е нужно да е най-евтитния.
аз нямам аларма, но фабричното централно минава пред застрахователя. снимат дистанционното и толкова.
Колега преди години слагах аларма на едно 940, във фирма равена до ден днешен проблеми нямам.
Е вярно става въпрос за стар автомобил с проста електроника.
Пращал съм там доста мой приятели и всичките са останали доволни.
http://www.ravena.bg/

ПП: За София ли става въпрос ???
Да, имало е такъв период, когато алармите са отпаднали като изискване. Но през последната година отново са върнати. Застрахователите казват, че има много кражби на евтини МПС и при липса на аларма няма изплащат обезщетение при кражба. Сигурен съм в това, защото през август докарах една кола за баща ми.
За Каско искат само да декларираш, че колата е с имобилайзер. Пише го и в общите условия на повечето от ЗК.