Волво Клуб - България

Full Version: V 70 2.5 AWD
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,от седмица съм собственик на волво 1998г. 2.5 бензин 193 к.с. с турбо,awd. Взех го от Габрово с проблем , най-вероятно турбината- изпушва след поддържане на високи обороти. Все още нямам впечатления,предстои ревизия на турбото...Това така.. да се похваля. 8-)
Честито, и дано след отстраняването на проблема ти носи само радост.
Със здраве и безаварийно Big Grin
Може да е и от задръстена картерна вентилация.
дали, да добавя че от пръчката на маслото излиза някаква мъгла/пушек, която ми се струва в повече... пък и не знам как върви със здрава турбина.... Благодарско за пожеланията....кефа е голям.....
Ако от пръчката на маслото излиза някакъв дим.Наблегни на почистване на картерна вентилация.Колегата в по горният пост ти го е казал.След което правете проверки на турбо и турбо пътища.
даа,ще се провери вентилацията първо... тя е под всмукателните колектори нали..?, с всичките му маркучи..?
Картерната вентилация се намира в самият картер,където стои двигателното масло.Под ДВГ.Иска се малко повечко разглобяване,желателно е на подемник или на оборудван канал. Idea
значи няма нищо общо с това :http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?p=171640
От днес- разкачих всмукателните колектори , след тях и въпросната вентилация - самата кутия е чиста-от всички отвори излиза свободно въздух, но там дето кутията е свързана с блока беше, почти непроходимо.Освен това около маркучите които отиват към капака на клапаните и този , който се включва между въздушния филтър и турбото се вижда яко омасляване... таа се надявам разхода на масло да е от там... мисля маркуча с картерните газове , който отива към турбото да го елиминирам... Smile , някой да даде акъл...
Pages: 1 2