Волво Клуб - България

Full Version: Покупка на Волво v60 дизел 2010-
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
От скоро обмислям да купя Волво V60 след 2010-2011г. Можете ли да ми дадете повече информация за този модел - предимства и недостатъци. Кой дизелов мотор ще ми препоръчате. Сигурен съм, че тук е мястото където мога да намеря търсената от мен информация. Благодаря ви!
Според мен взимай D5, мощността никога не е излишна.Повече инфо може да ти даде колегата JMI, пиши му, ако не се включи в темата. Той има V60 D3 и има поглед над нещата за V60 предимства и недостатъци. Smile
Nedelchev_1 Wrote:Според мен взимай D5, мощността никога не е излишна.Повече инфо може да ти даде колегата JMI, пиши му, ако не се включи в темата. Той има V60 D3 и има поглед над нещата за V60 предимства и недостатъци. Smile
+1 Wink
Явно V60 не е разпространен модел и никой не може да се съвет.
Lomonosov Wrote:Явно V60 не е разпространен модел и никой не може да се съвет.
Автомобила е прекалено нов, както виждаш по аватарите на колегите, малцина са тези дето си изкарват колите от шоурума... Big Grin

Данчо (JMI) със сигурност може да ти даде точна информация, потърси го! Wink

Или прерови чуждите форуми...

Поздрави и успех!
Мони,

свързахме се с човека, той вече е собственик на V60 D5 2011, с което искам да го поздравя за избора и новата придобивка!
JMI Wrote:Мони,

свързахме се с човека, той вече е собственик на V60 D5 2011, с което искам да го поздравя за избора и новата придобивка!
Е, браво тогава!

Честито и от мен!
Много ми харесва колата. Мисля че направих добър избор. Все пак ако някой знае някакви дефекти по тези коли моля да споделя за да ги отстраня превантивно.
Nedelchev_1 Wrote:Според мен взимай D5, мощността никога не е излишна.Повече инфо може да ти даде колегата JMI, пиши му, ако не се включи в темата. Той има V60 D3 и има поглед над нещата за V60 предимства и недостатъци. Smile

D3 е 163к.с. има огромен ресурс и от където, и да го погледнеш си е D5, дори мисля и торбината на версията със 185к.с. и тази на D3 са едни и същи.

Колата има невероятна динамика, а окачването, скоростната кутия и кормилната уредба са перфектно балансирани! Не случайно от Волво казват, че това е най- динамичното Волво, което са правили!

D5 разбира се е не за изпускане с 205к.с., но цената става различна и ако човек се вгледа внимателно във въртящия момент на D5 420nm и
D3 400nm ще му стане ясно, че разликата в динамичността не е огромна, тъй като той по- скоро определя динамиката и вървенето на колата.
Lomonosov Wrote:Много ми харесва колата. Мисля че направих добър избор. Все пак ако някой знае някакви дефекти по тези коли моля да споделя за да ги отстраня превантивно.

Не бързай с ремонтите и болежките! Покарай известно време, обслужвай я добре и ще си ок. Аз я карам повече от половин година и дефекти няма, надявам се и да няма. Двигателите са отлични и изпитани бойци, там изненади не би трябвало да има. Окачването е много стегнато и дано не си с много ниско профилни гуми, защото по дупките може да имаш ядове, но генерално аз лично нямам от оплаквания от нищо.

Поздрави
Pages: 1 2