Волво Клуб - България

Full Version: Висок разход на гориво
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте имам висок разход на газ с 8.7 литра газ минавам едва 70 километра градско.Колата е 460 1.8 mi сменил съм само свещи засега .Нормален ли е този разход и вчера забелязах че и трябва доста време да загрее нормално (стрелката да стигне до средата ) а като я карам извън града стрелката на температурата пада доста от средното си ниво .Изпарителя е чисто нов и е настроен добре .Колата я имам от скоро и затова ще помоля някои със този двигател да помогне
нямам такава кола, ама имах сходен проблем и се оказа термостат .... ти не каза дали проблема се явява и на бензин?
Не съм я засичал на бензин възможно ли е да е от термостат да ми гори толкова
По начина на описване според мен или изпарителя на газовата не е вързан правилно или наистина термостата си е заминал. Не е нормално на дълъг път температурата да пада, като загрее венъж колата, стрелката трябва да стои около едни и същи градуси Wink
bg_tiger1978 Wrote:По начина на описване според мен или изпарителя на газовата не е вързан правилно или наистина термостата си е заминал. Не е нормално на дълъг път температурата да пада, като загрее венъж колата, стрелката трябва да стои около едни и същи градуси Wink


Да ама не. Мога да те запозная с едно чудовище абсолютно същото .
Няма загряване зимата с картон за да има парно.
Просто няма такава кола.При смяна на гарнитурата на главата нарочна оставих оригиналните отвори 4 мм.
Поне 4 термостата смених все един щеше да е истински и не ще и не ще няма такова животно.
peichinov_81 Wrote:Здравейте имам висок разход на газ с 8.7 литра газ минавам едва 70 километра градско.Колата е 460 1.8 mi
Разход от 12.4 на 100 градско на газ, много ли е за тази кола?
Предполагам, че става дума за обикновена газова, а не за газов инжекцион.
Все си мисля че трябва да гори по-малко,с обикновена газова съм .Дайте предложения какво да правя
peichinov_81 Wrote:Все си мисля че трябва да гори по-малко,с обикновена газова съм .Дайте предложения какво да правя


разхода е в норма ,дори перфектен ,ако искаш по нисък разход -смени колата с по нисък клас -нямаш повреда в колата -толкова горят !
nikistk Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:По начина на описване според мен или изпарителя на газовата не е вързан правилно или наистина термостата си е заминал. Не е нормално на дълъг път температурата да пада, като загрее венъж колата, стрелката трябва да стои около едни и същи градуси Wink


Да ама не. Мога да те запозная с едно чудовище абсолютно същото .
Няма загряване зимата с картон за да има парно.
Просто няма такава кола.При смяна на гарнитурата на главата нарочна оставих оригиналните отвори 4 мм.
Поне 4 термостата смених все един щеше да е истински и не ще и не ще няма такова животно.


това ,за парното е друга тема ,,,и проблема е в клапите на въздуховодите ,,и 10 термостата да смениш ,все тая.
а относно стрелката -съвсем е деликатен въпроса -маркучите горещи ,антифриза преди хвърляне ,няма парно и стрелката не отчита -това е болестта на 4-ката .отговарям само на лични -от вчера насам Big Grin
Значи всичко е наред ,искаше ми се по-не 10 да го сваля градско но здраве да е .
Pages: 1 2