Волво Клуб - България

Full Version: носач на v40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
темата ми е кратка и питането по нея също.
Та въпросът ми е относно волво v40 2001г.
На предния ми ляв носач се е разбил шарнирния болт. Случи се така че ми слагаха зимните гуми в мото-пфое и там ми казаха че шарнира не се подменя и върви с носача който пък при тях е безбожно скъп. Аз по принцип си пазарувам предимно от магазин мототехника а там ми показаха на мониторчето им че има само шарнирен болт с доста ситни шлици и може да се подмени някъде на преса предполагам.

Някой сблъсквал ли се е с такава подмяна ? Може ли да стане ,как става? Споделете и благодаря предварително.
Ей пич,я вземи и ела на някоя от срещите ни.Сменя се само шарнира.Може и без преса.Аз първо сложих някакъв ментак Феби.Никога повече на моята кола няма да сложа такива ментаци.Изкара 23 хил.км. и се разби.Сега си сложих TRW.Ти решаваш.
И на мен ми се наложи да сменям шарнир, че моят не беше разбит, а резбата му изпускаше и се отвърташе :S
Както и да е, сменя се само шарнира без никакви проблеми Smile
Също така като търсих гледах по някакви online магазини и цените на хубавите бяха около 50 лева, оказа се, че сложих шарнир, който струваше около 25 в нормален магазин, така че имай едно на ум за цената Smile
хм благодаря за инфото,значи ще се се сменя само шарнира колебая се дали да не сменя и от двете страни да не се занимавам пак след месец два че знам ли го и другия колко му остава. Но все пак който е правил тая операция собственоръчно да каже каква е процедурата.
А и драснете на лично кога,къде и как си правите сбирките в Русе? За 2014-та минала ли е вече? Та ако съм свободен защо пък да не намина ей така за обмяна на опит Smile
Пич следи в темата за срещи.В Русе е всяка последна неделя на месеца.Ела и ще ти обясня как става смяната.
С тия в Русето шега не бива.Могат показно да Ти покажат,как за има няма 15-20 минути се разглабя колата.
Относно раздела за срещи ето тук :
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewforum.php?f=16">viewforum.php?f=16</a><!-- l -->
И внимавай с оня дето пие Уиски,направо отнася странично....
:mrgreen:
Kangalov Wrote:С тия в Русето шега не бива.Могат показно да Ти покажат,как за има няма 15-20 минути се разглабя колата.
Относно раздела за срещи ето тук :
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewforum.php?f=16">viewforum.php?f=16</a><!-- l -->
И внимавай с оня дето пие Уиски,направо отнася странично....
:mrgreen:

Ха ха,

странично, а? С неговите 130 кила телесна маса! :lol: :lol: :lol:

Живко, отиди да се срешнеш с момчетата в Русе, наистина ще ти обяснят как се случват нещата. Със сигурност ще научиш и още доста други полезни неща за колата си.

Пздрави
Ставаше въпрос за yuckuJackD,от форума....Дето отнася странично огледала,брони и каквото му дойде на ум.Отнася и каса бира,ако има къде и за какво. :mrgreen:
Сменя се като избиеш стария внимателно да не разшириш леглото на шарнира в носача, но всъщност внимателно не може да се избие, трябва си сила Big Grin
След това набиваш новия с преса и слагаш шлици, за да го държи.
Без преса може и да стане, но не знам до колко ще успееш да го набиеш точно с чук само.
благодаря за отговора мисля да се пробвам и ще видим какво ще стане,ако ли не ще търся преса. А за следващата ви среща ще се пробвам да дойда ако не съм зает ест. Благодаря пак.
Pages: 1 2