Волво Клуб - България

Full Version: Информация за V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
Наумил съм си да купувам V70 или XC70 2002-2006 г. 2.4 D5 мотор и задължително ръчни скорости.
Въпроса ми е този мотор производство на Волво ли е? Защото до колкото съм запознат на V70 слагат 2.5 TDI мотор на ауди. Та идеята ми е дали и този не е взет от някъде. И като цяло впечатление от този мотор и V70 като цяло. Мотора има ли слаби места, примерно проблемна ГНП.
Ако някой може да ми каже и долу горе какъв разход му дава?

Благодаря за информацията предварително.
Все още е рано да отговоря на повечето въпроси, но ще споделя моите наблюдения. Моя мотор е 163 к.с., всички D5 са чисто шведски мотори с разлика в софтуера и турбината. За този - 163 к.с., човек който се занимава с Волво от много години, каза, че е много, много "глупакоустойчив" и трудно се чупи. Аз засега имам разход 7,7/100 смесен разход, като я взех беше с показания 6,5, но явно беше карана само извън града. При 200 км. преход, чисто извън града, със скорост 160/180 к/ч. (по принцип не карам така, но тогава и се радвах за сефте) ми даде 7,2/100 по бордкомпютър.
Мотора на ауди е на по-старите модели.
Поздрави
А ако пуснеш D5 и V70 на търсачката ще си спестиш още хиляди въпрси Big Grin
Има две дизеларки в мобилето - V70 4х4, които бих ги взел на минутата ... ма нямам кеш Smile

дюзи, маховик и турбо са основните слаби места на модела от моя скромен опит - успех!
Благодаря за информацията,
сега остава намирането на читав екземпляр и мисля да заложа на търсене извън България. На тукашните търговци доверие нямам.
SPAM: Колега да те попитам защо ник-нейма ти е Reshinup, а не Rehsinup :?: Wink
За благозвучие Smile