Волво Клуб - България

Full Version: волво в40 1.8 прекъсва при загрял мотор
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги , на скоро си купих волво в40 1.8 115 к.с. бензин 97г. Но имам проблем , когато загрее започва да прекъсва до 2400 оборота от там на горе няма проблем , сменях свещи , два пъти когато сложих втория път новите свещи промяна имаше но беше за около 10 15 мин. и пак започна да прекъсва , някакви идеи ? Благодаря предварително Smile
Щом си сменил свещите и продължава да работи по същия начин, вероятно има проблем с някоя от двете бобини.
Може да има проблем и с кабелите но по скоро е бобина.
Използвай търсачката има доста изписано.
И свещи най-добре оригинални VOLVO Idea И аз имах проблем с нови NGH, после BOSCH и накрая с оригиналните заспа! Wink
И аз мисля , че е от бобината , но съм чувал че бобина или работи , или не работи а е много изнервящо прекъсването
Ооооо тези бобини са големи гадинки. Могат да работят избирателно тяхната семчица. Колко главоболия са ми носили...
Виж сега, в 1-ви пост казваш че наскоро си купил колата. Следователно като всеки един купувач на нова-стара кола трябва да си заделил някой лев за обслужване. Приеми че смяната на кабели, свещи и бобини е част от обслужването и си спести главоболията.

Вече ти казаха, но:
1. Свещи - от Мото Пфое. 50-55 лева по спомен.
2. Бобини - Sagem - 60-70 бройката пак по спомен
3. Кабели - е тука даже и спомените ми ми изневеряват, но нещо от порядъка на 80-110 трябва да са.


п.п. Ето малко "свежа памет":
1. Каталожен номер: 272207
Наименование: СВЕЩИ KOM.
Цена с ДДС: 60.08 лв.
Има наличност в МП Пловдив и София - Сливница.

2. Бобини: за 1+4 цил: 70863020, за 2+3 цил: 70863021
Цена в МП: 115
Алтернативи:
VALEO: 245066 - 69лв
BBT: IC15107 - 46.60
/вземи си Valeo, а ако си намериш Sagem най-добре/

3. Кабели - оригинален номер: 1275284
Цена в МП: 137.58 лв.
VALEO: 346326 ;BBT: ZK161
Все по около 90 лева клиентска цена.

УСПЕХ
Кабели TESLA, бяха 50-тина лева и не са никак лоши. Бобини има и за по 45 лева, мисля че бяха Магнети марели...?
Волвото съм го обслужил даже и на комп го закачах смениха един път свещите и казаха , че всичко е в норма явно трябва да взема оригиналните свещи кабели и бобини Smile
Тва дърво го ядох няколко години..Лятото на жегата в движение гърмяха бобини и беше ад. После уж свещите сменяха с някакви с по-дълга искра..пак кашляше жестоко. Накрая някакво друго майсторче я пое...гледа я..и каза че или е някакъв датчик или свещи. Смени суперспециалните BOSCH с някакви обикновени...и от тогава спи града и при студ и при жега.
Смених бобините , разлика никаква , обаче видях че на единия кабел му е сцепена леко гумената изолация , и предполагам че ще е от кабела , какво ще кажете вие като по - опитни шофьори на ВОЛВО Smile
На тъмно виж дали прехвърля искра там където е сцепен кабела.
Pages: 1 2