Волво Клуб - България

Full Version: Ламбда сонда?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,колеги!Както вече писах в една друга тема - от скоро съм собственик на Волво в40 , 1,6 , 80кв. , 109 коня.
Диагностичната лампа на таблото свети и на диагностика излезна грешка - Ламбда сонда - верига подгряване,неизправно,датчик 2.
Катализатора е премахнат и е сложена тръба.Пред него има една ламбда сонда и въпросът ми е къде се намира втората понеже не я виждам?!
Ако може и снимки ще бъда много благодарен.
Втората е в магазина.
На колата имаш само една .
Тези,които са преди 1999г. са с една ламбда,а след 1999г. са с две. Забравих да напиша,че колата е 2000г.
shumana Wrote:Тези,които са преди 1999г. са с една ламбда,а след 1999г. са с две. Забравих да напиша,че колата е 2000г.
Произведена илирегистрирана 2000г. :!: :!: :!: Ако имаш втора ламбда, тя е след катализатора, то няма как да е друго яче, но едвали имаш - отивай и си купувай нова лабда и си готов :!: :!: :!:
П.П. Колега, много ми е интересно как реши да си вземеш най-слабия мотор :?:
ico850 Wrote:
shumana Wrote:Тези,които са преди 1999г. са с една ламбда,а след 1999г. са с две. Забравих да напиша,че колата е 2000г.
Произведена илирегистрирана 2000г. :!: :!: :!: Ако имаш втора ламбда, тя е след катализатора, то няма как да е друго яче, но едвали имаш - отивай и си купувай нова лабда и си готов :!: :!: :!:
П.П. Колега, много ми е интересно как реши да си вземеш най-слабия мотор :?:
Произведена е 2000г новия феислиф .А за този мотор лесно се намира диагостика
shumana Wrote:
ico850 Wrote:
shumana Wrote:Тези,които са преди 1999г. са с една ламбда,а след 1999г. са с две. Забравих да напиша,че колата е 2000г.
Произведена илирегистрирана 2000г. :!: :!: :!: Ако имаш втора ламбда, тя е след катализатора, то няма как да е друго яче, но едвали имаш - отивай и си купувай нова лабда и си готов :!: :!: :!:
П.П. Колега, много ми е интересно как реши да си вземеш най-слабия мотор :?:
Произведена е 2000г новия феислиф .А за този мотор лесно се намира диагостика
Това за диагностиката не мисля че е вярно, дай ВИН и някой с Вадис или Вида да ти каже каквото ти е необходимо :!: :!: :!:
Както вече написах този модел го взех защото за него намирам диагностика .Втората ланда не намирам защото е била премахната заедно с катализатора.Идеята ми е да пробия отвор след имитацията на катализатора ,да се завари гайка с съответната на ламбдата резба и да си е поставя на мястото за да не ми свети лампата .
shumana Wrote:Както вече написах този модел го взех защото за него намирам диагностика .Втората ланда не намирам защото е била премахната заедно с катализатора.Идеята ми е да пробия отвор след имитацията на катализатора ,да се завари гайка с съответната на ламбдата резба и да си е поставя на мястото за да не ми свети лампата .
Или емулатор който би ми спестил доста труд 8-)
Ако имашвтора сонда без катализатор пак нищо няма да стане, пак ще си свети.
Имаше някаква врътка с по дълга гайка с цел да се отдалечи леко сондата от газовете за да не засича многото вредни газове, ама точно колко дълга.......и къде се поставя незнам .
dilana Wrote:Ако имашвтора сонда без катализатор пак нищо няма да стане, пак ще си свети.
Имаше някаква врътка с по дълга гайка с цел да се отдалечи леко сондата от газовете за да не засича многото вредни газове, ама точно колко дълга.......и къде се поставя незнам .
Да прав си ,и аз го прочетох някаде но ми изглежда много трудоемко.Днес попаднах на една обява на едно момче от София което прави такива емулатори за втората ламда за след премахнат катализатор 40лв.
Pages: 1 2