Волво Клуб - България

Full Version: Задна чистачка на V40 след фейслифт (2000-)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Да не пускам нова тема - за същата кола:Какви пера за задната чистачка ползвате?!Аз смених 3 и всичките чистят в началото и в края на хода,а в средата не докачат :x
Здравей колега, проблема не е в перата, а в рамото на чистачката. Изпилява се малко в основата й и си ти. Имаше тема някъде по въпроса, но не я намирам. Успех!

П.П. Аз също се извинявам, че давам отговора си в тема, която е със съвсем друг първоначален въпрос.
100Y0 Wrote:Здравей колега, проблема не е в перата, а в рамото на чистачката. Изпилява се малко в основата й и си ти. Имаше тема някъде по въпроса, но не я намирам. Успех!

П.П. Аз също се извинявам, че давам отговора си в тема, която е със съвсем друг първоначален въпрос.
Благодаря,колега!А темата си е за въпрос за V40,така че не сме в кой знае к'во нарушение :lol: И аз търсих с търсачката,ама йок!
Е то V40 е с уникални чистачки. Как са го постигнали това незнам но, едва ли има друго Волво с по-калпави чистачки.
Предните опират в капака, задната чисти където тя реши за добре, трудно се накарва да работи правилно.
Tisho Wrote:Е то V40 е с уникални чистачки. Как са го постигнали това незнам но, едва ли има друго Волво с по-калпави чистачки.
Предните опират в капака, задната чисти където тя реши за добре, трудно се накарва да работи правилно.
При мен го няма проблема с предните чистачки,но задната много ме дразни :evil:
pliva Wrote:
Tisho Wrote:Е то V40 е с уникални чистачки. Как са го постигнали това незнам но, едва ли има друго Волво с по-калпави чистачки.
Предните опират в капака, задната чисти където тя реши за добре, трудно се накарва да работи правилно.
При мен го няма проблема с предните чистачки,но задната много ме дразни :evil:

С пластмасово рамо или с метално е?
Tisho Wrote:
pliva Wrote:
Tisho Wrote:Е то V40 е с уникални чистачки. Как са го постигнали това незнам но, едва ли има друго Волво с по-калпави чистачки.
Предните опират в капака, задната чисти където тя реши за добре, трудно се накарва да работи правилно.
При мен го няма проблема с предните чистачки,но задната много ме дразни :evil:

С пластмасово рамо или с метално е?
С пластмасово!Утре ще погледна къде може да се резне,както казват колегите.
Оправен проблема със задната чистачка - сваляне на рамото и -[attachment=40676] [attachment=40675] [attachment=40674] Smile
pliva Wrote:
Tisho Wrote:...С пластмасово рамо или с метално е?
С пластмасово!Утре ще погледна къде може да се резне,както казват колегите.
Наистина ли рамото е пластмасово - имам предвид тази част на рамото, която се захваща за стъклото? При мен е метална. Каква е идеята на това пилене, с което си решил проблема и къде точно пилиш, защото не се ориентирах от снимката?

Ако реша да търся ново/старо рамо по моргите, от кои модификации стават? Моето волво е 2003 г., 1.9D, 115 к.с.

П.П. Сега видях, че си писал, че пилиш по края на капачето. Хм, тогава би трябвало без капаче или при отворено капаче да няма проблем?
Пилят се едни зъбчета които играят ролята на стопер,за да може чистачката да легне по добре към стъклото.
Pages: 1 2