Волво Клуб - България

Full Version: Променят се правилата за проверки на пътя
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/news/news/view/15808/Promenyat-se-pravilata-za-proverki-na-pytya--">http://www.cars.bg/news/news/view/15808 ... na-pytya--</a><!-- m -->
Аз мерки не виждат да са взели, освен че Охранителна Полиция не могат да проверяват.
matanasov Wrote:Аз мерки не виждат да са взели, освен че Охранителна Полиция не могат да проверяват.

Имат ли право да те спират ?
ВолВО Wrote:
matanasov Wrote:Аз мерки не виждат да са взели, освен че Охранителна Полиция не могат да проверяват.

Имат ли право да те спират ?

Имат , имат Smile

7. Предвид провеждането на специализирани полицейски операции за противодействие на престъпността или при заградителни мероприятия органите на „Охранителна полиция“ ще имат възможността да спират автомобили за общополицейска проверка (установяване самоличността на водача и намиращите се в автомобила пътници; проверка на регистрацията и номерата на автомобила; проверка на багажи, материали и вещества и др.), но не и за спазване на Закона за движението по пътищата. При това следва да се знае, че и в момента има изискване, което се спазва стриктно - при спиране на автомобил от пътен полицай или от служител на „Охранителна полиция“ задължително се информира съответния дежурен център като служителят трябва да съобщи и повода за спирането. Това дава възможност за насрещни проверки при сигнал за нарушение. Действията си служителят отразява в информационна карта за наряда.
Нищо. Днес ни спряха 6-7 коли групово за проверка около 10 полицая. Имаше от всякакви служби ?
А глобиха ли ви Smile
Това е по известно като холандския метод, много полицаи и много спрени коли наведнъж, за да се избегне даването на подкупи! Това е добра практика и работи.

Поздрави
matanasov Wrote:А глобиха ли ви Smile

Не , но ми искаха топли ръкавици. Къде го пише това ?
ВолВО Wrote:
matanasov Wrote:А глобиха ли ви Smile

Не , но ми искаха топли ръкавици. Къде го пише това ?
:mrgreen: Преди доста години така на мен в Сърбия полицаят поиска да му покажа чадър/в ясен слънчев ден/!Ако съм спукал гума и завали дъжд,щяло да ме намокри :lol: :lol: :lol: Казах му,че ще ми трябва и мадама,да го държи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pliva Wrote:
ВолВО Wrote:
matanasov Wrote:А глобиха ли ви Smile

Не , но ми искаха топли ръкавици. Къде го пише това ?
:mrgreen: Преди доста години така на мен в Сърбия полицаят поиска да му покажа чадър/в ясен слънчев ден/!Ако съм спукал гума и завали дъжд,щяло да ме намокри :lol: :lol: :lol: Казах му,че ще ми трябва и мадама,да го държи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
За чадъра става въпрос Wink
Pages: 1 2