Волво Клуб - България

Full Version: V50 2.0D '07 - Motorsystem Wartung Erforderlich; ? за аларма
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Volvo V50 2.0D 2007г.

Днес се появи съобщение на таблото - Motorsystem Wartung Erforderlich, което си го превеждам като "необходимо е техническо обслужване".
Някой може ли да ми каже какво означава това? Като запаля колата след 2 минути съобщението изчезва. След следващо стартиране - същото. На друг опит изписа - няма съобщения. До момента не го е правила.

Как действа алармата на колата (фабрична) и как се активира? Паник бутона работи (има сирена). Светодиодът на таблото обаче не означава по никакъв начин, че алармата е включена. Пробвах с контактния ключ на позиция II, връщам 0 и натискам копчето на плафона. Пише повишена и понижена сигурност, но разлика няма.
n_netov Wrote:Volvo V50 2.0D 2007г.

Днес се появи съобщение на таблото - Motorsystem Wartung Erforderlich, което си го превеждам като "необходимо е техническо обслужване".
Някой може ли да ми каже какво означава това? Като запаля колата след 2 минути съобщението изчезва. След следващо стартиране - същото. На друг опит изписа - няма съобщения. До момента не го е правила.

Как действа алармата на колата (фабрична) и как се активира? Паник бутона работи (има сирена). Светодиодът на таблото обаче не означава по никакъв начин, че алармата е включена. Пробвах с контактния ключ на позиция II, връщам 0 и натискам копчето на плафона. Пише повишена и понижена сигурност, но разлика няма.
Колега,да беше потърсил с търсачката бе!Достатъчно има изписано!По първия ти въпрос - време е за смяна на масло,няма съобщение,защото само те подсеща и докато не бъде ресетнато,все ще ти излиза! По втория въпрос - алармата се включва едновременно със заключването от дистанционното,а с този бутон(копче) се изключват обемните датчици в купето!
n_netov Wrote:Volvo V50 2.0D 2007г.

Днес се появи съобщение на таблото - Motorsystem Wartung Erforderlich, което си го превеждам като "необходимо е техническо обслужване".
" Системата за управление на двигателя се нуждае от техническо обслужване "

Колега, сигурен съм че ти се е появило когато набираш или изпреварваш. Обикновено тогава се появява, тъй като в един момент не достига гориво за рейката, където налягането е много високо и се следи от компа внимателно. Това налягане НЕ достига за момент тъй като горивния филтър не е сменян, или нафтата е била замърсена и е позадръстила филтъра. Така помпата фагнетява гориво, но не достатъчно поради този факт.
Накратко......смени си горивния филтър, дори ако си го сменял предния месец.
Не разбирам немски,но ако не е напомнянето за смяна на масло,то при мен когато излезе съобщението,че системата на двигателя се нуждае от сервиз/на английски/ се оказа,че ми е скъсано съединението към турборезонатора.Но съобщението не изчезваше след 2 минути!!!Така,че най-добре е да се качи на диагностика според мен! :roll: