Волво Клуб - България

Full Version: Помощ за скоростна кутия на 740 комби
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Приятели,
Моля за помощ:
Имам Volvo 740 комби, и скоростната кутия се повреди, така че трябва да я подменям.
Кутията е тип M47, с ръчна пета скорост, не е overdrive. Колата е 91 година, двигател B200F (2 литра инжекцион).
Трябва естествено да намеря втора употреба.

От няколко месеца не мога да намеря такава, като стигнах до следните варианти:

1. Наши клиенти, които са в Гьотеборг (централата на Волво) естествено ми намериха такава, за около 250 Euro, но е проблем да се докара до тук - най-евтината спедиторкса фирма иска около 350 лева и то от Дания, а не от Швеция;
2. От няколко магазина ми обещаваха да проверяват в Италия и Швейцария и нищо не направиха за 5 месеца;
3. От магазин Шведска Мания ми казаха, че имат такава за 850 лв (не съм я виждал, само говорих по телефона).
4. Някои хора ми казват, че кутия M48 ( от другите модели - с overdrive) би могла да стане с донатъкмяване;
5. Други казват, че от някои модели Рено 25 скоростните кутии били същите.

Какво ще ме посъветвате да направя, че времето напредва и колата стои като паметник.

благодаря ви предварително за всяко мнение
Приятели,
Моля за помощ:
Имам Volvo 740 комби, и скоростната кутия се повреди, така че трябва да я подменям.
Кутията е тип M47, с ръчна пета скорост, не е overdrive. Колата е 91 година, двигател B200F (2 литра инжекцион).
Трябва естествено да намеря втора употреба.

От няколко месеца не мога да намеря такава, като стигнах до следните варианти:

1. Наши клиенти, които са в Гьотеборг (централата на Волво) естествено ми намериха такава, за около 250 Euro, но е проблем да се докара до тук - най-евтината спедиторкса фирма иска около 350 лева и то от Дания, а не от Швеция;
2. От няколко магазина ми обещаваха да проверяват в Италия и Швейцария и нищо не направиха за 5 месеца;
3. От магазин Шведска Мания ми казаха, че имат такава за 850 лв (не съм я виждал, само говорих по телефона).
4. Някои хора ми казват, че кутия M48 ( от другите модели - с overdrive) би могла да стане с донатъкмяване;
5. Други казват, че от някои модели Рено 25 скоростните кутии били същите.

Какво ще ме посъветвате да направя, че времето напредва и колата стои като паметник.

благодаря ви предварително за всяко мнение
Добре дошъл в клуба.
Надежда има!
Просто не си потърсил на правилното място!
И за много по малко пари ще я намериш!

Първа стъпка.
Влез в ТЕМАТА Продавам - там има обяви и части за 740 - ще намериш!

Втори вариянт - резервен!
Влез в темата АДРЕСИ СЕРВИЗИ и т.н., там също можеш да намериш и от други модели 7хх и 9хх в моргите.
визирам за Любляна и Деата.

НО, най добра работа ще свършиш и без разкарвания в Първа стъпка.
Успех.
Добре дошъл в клуба.
Надежда има!
Просто не си потърсил на правилното място!
И за много по малко пари ще я намериш!

Първа стъпка.
Влез в ТЕМАТА Продавам - там има обяви и части за 740 - ще намериш!

Втори вариянт - резервен!
Влез в темата АДРЕСИ СЕРВИЗИ и т.н., там също можеш да намериш и от други модели 7хх и 9хх в моргите.
визирам за Любляна и Деата.

НО, най добра работа ще свършиш и без разкарвания в Първа стъпка.
Успех.
Специални благодарности на EFRI 740 !
Приятелю,
За 24 часа намерих скоростна кутия на напълно прилична цена и за още 24 часа я сложиха и всичко е наред със старото Волво.
В най-скоро време ще я обявя за продажба и ти ще си първия, който ще научи, независимо дали те интересува или не.
Ако мога да направа още нещо за теб ще се радвам.
Специални благодарности на EFRI 740 !
Приятелю,
За 24 часа намерих скоростна кутия на напълно прилична цена и за още 24 часа я сложиха и всичко е наред със старото Волво.
В най-скоро време ще я обявя за продажба и ти ще си първия, който ще научи, независимо дали те интересува или не.
Ако мога да направа още нещо за теб ще се радвам.
Здравейте, колеги.Наскоро си купих Волво740 83-та.Колата е много запазена и съм много доволен от нея. Имам обаче проблем със 5-та скорост.Светлините показват ,4е работи, но 5-та не включва.Казаха ми ,че може да е от маслото на скостната кутия и го смених, но проблема остана.Ако някой може да помогне да ми пише.
Какво се случва като е на 5-та скорост?