Волво Клуб - България

Full Version: Скоростна кутия В 40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,някой знае ли колко масло събира кутията,понеже при мен се появи силен шум и след доливане на 600 гр. изчезна.Питам за да знам дали да се притеснявам.Нямам идея къде се е изгубило това количество.
3,4 л. - GL-5 75W-80 за кутия М5D

Колата в подписa - VOLVO V40 1,9 tdi 1998г. -> трябва да е 1.9 TD.
Smile
Благодаря колега.Коригирах и подписа Tongue
Здравей Жоро.Да използвам темата на колегата ако няма нищо против и за което се извинявам предварително,но ме хвърли в тъч.Моята кола е същата като на автора на темата.На капака на багажника си пише TD ,а на капака на двикателя си пише TDI.Имам си кулер.Не се ли води TDI.
vil4an76 Wrote:Здравей Жоро.Да използвам темата на колегата ако няма нищо против и за което се извинявам предварително,но ме хвърли в тъч.Моята кола е същата като на автора на темата.На капака на багажника си пише TD ,а на капака на двикателя си пише TDI.Имам си кулер.Не се ли води TDI.
С няколко думи:
TDI при ВОЛВО означава Turbo Diesel with Intercooler, демек ТД с кулер.
TDI при ВАГ означава Turbocharged Direct Injection, демек Помпа-дюза с турбо.
Жоро може би искаше да обясни на колегата, че двигателят му не е на ВАГ, а си е 1.9 турбо дизел с интеркулер Wink
Dodo 155 Wrote:
vil4an76 Wrote:Здравей Жоро.Да използвам темата на колегата ако няма нищо против и за което се извинявам предварително,но ме хвърли в тъч.Моята кола е същата като на автора на темата.На капака на багажника си пише TD ,а на капака на двикателя си пише TDI.Имам си кулер.Не се ли води TDI.
С няколко думи:
TDI при ВОЛВО означава Turbo Diesel with Intercooler, демек ТД с кулер.
TDI при ВАГ означава Turbocharged Direct Injection, демек Помпа-дюза с турбо.
Жоро може би искаше да обясни на колегата, че двигателят му не е на ВАГ, а си е 1.9 турбо дизел с интеркулер Wink

TDI - Turbocharged Direct Injectione е абривиатура на VW/Audi и си е запазена тяхна марка. Волво, ниъде не използват тази абривиетура, защото нямат правата! Единственото място, където Волво използват TDI е при двигателя 2.5 TDI, който реално е 5-ак на Ауди. Всичко останало при Волво е TD, 2.4D, D5, 1.9D и така...

Поздрави
JMI Wrote:TDI - Turbocharged Direct Injectione е абривиатура на VW/Audi и си е запазена тяхна марка. Волво, ниъде не използват тази абривиетура, защото нямат правата! Единственото място, където Волво използват TDI е при двигателя 2.5 TDI, който реално е 5-ак на Ауди. Всичко останало при Волво е TD, 2.4D, D5, 1.9D и така...

Поздрави

vil4an76 Wrote:Здравей Жоро.Да използвам темата на колегата ако няма нищо против и за което се извинявам предварително,но ме хвърли в тъч.Моята кола е същата като на автора на темата.На капака на багажника си пише TD ,а на капака на двикателя си пише TDI.Имам си кулер.Не се ли води TDI.

Ето това имах предвид, ама пак бързаш с изводите ...
Хич не стана ясно!
Скоростната кутия трябва да е JC5-XXX. Тя побира 3.1л. Маслото за нея е хубаво да е ELF TRANSELF 75W-90 ( това дават рено точно тези кутии). Цената му е 11-12 лв. за литър.
Поздрави!
точна информация от преди няколко дни(ремонтирах основно кутията)
колата от подписа ми,същата кутия
3.4 литра масло,ни повече,ни по-малко,маслото е тотал 75w80
20 лева на туба(литър) със отстъпка
Pages: 1 2