Волво Клуб - България

Full Version: Закупуване на употребявано V50
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
Сериозно съм се замисли за закупуването на употребявано V50 2.4 автомат, мисля че е 2006г. Става въпрос за конкретна кола, която е нов внос от Швейцария. Вкарана е от един познат. Още не съм я виждал на живо, но имам няколко въпроса:
1. Гледам има доста теми за автоматика - мненията са противоречиви, но нека все пак който е наясно да каже дума две. Как да го тествам?
2. 2.4 четох че се газифицира без проблем?
3. Как се цените за поддръжка (това ще ми е първото Волво), първоначално обслужване, обслужване на скоростната кутия и т.н? До колкото имам информация с фокус са на една база, но все пак някакви ориентировъчни цени.
4. Някакви по специфични неща за модела на които да обърна специално внимание?

п.п. На Мото пфое може ли да се разчира за качествена диагностика?
Здравей, колега и добре дошъл!

За колите внос от Швейцария имам само отлични впечатления, както и мои познати, които са вкарвали от там.

Конкретно ще отговоря на въпросите ти:

1. Автоматикът е много хубав и здрав, стига да не е била колата в ръцете на немърлив собственик!
2. Не мога да кажа конкретно, но трябва да е ГИ.
3. ВОЛВО не е евтина кола за поддръжка, но ако е обслужвана редовно е адски здрава и надеждна. По-скъпите части се изплащат във времето предвид сигурността и надеждността на тази марка.
4. Моделът е на ФОРД платформа, но с ВОЛВО мотор Wink

Да, определено я закарай в Мото-Пфое, за да й направят пълен преглед и диагностика. Ще ти кажат какво й има (ако има) и колко би струвало.

Поздрави и успех с покупката!
Andonneshev Wrote:Здравейте,
Сериозно съм се замисли за закупуването на употребявано V50 2.4 автомат, мисля че е 2006г. Става въпрос за конкретна кола, която е нов внос от Швейцария. Вкарана е от един познат. Още не съм я виждал на живо, но имам няколко въпроса:
1. Гледам има доста теми за автоматика - мненията са противоречиви, но нека все пак който е наясно да каже дума две. Как да го тествам?
Този тип автоматици ако имат проблем, като е студено се наблюдават претрисания при превключване и неадекватно превключване докато не загрее. Това е преди да се повреди.
Принципно този модел не тежи колкото S80 и XC90 и ако не е карана като състезателен автомобил и е сменяно маслото когато трябва - не би трябвало да има проблеми. Ако можеш разбери дали колата е теглила ремърке/каравана.

Andonneshev Wrote:2. 2.4 четох че се газифицира без проблем?
2.4 - пет цилиндровия предполагам? Ако е този мотор -> става но си монтирай хубава ГИ.

Andonneshev Wrote:3. Как се цените за поддръжка (това ще ми е първото Волво), първоначално обслужване, обслужване на скоростната кутия и т.н? До колкото имам информация с фокус са на една база, но все пак някакви ориентировъчни цени.
4. Някакви по специфични неща за модела на които да обърна специално внимание?

Тук вече ми е трудно да отговоря. Нямам много допирни точки в момента с V50

Andonneshev Wrote:п.п. На Мото пфое може ли да се разчира за качествена диагностика?

Да. Включително и на сервизна история на колата.
Някой ще сподели ли цени за обслужване?
600-1000, зависи къде и какво, това е без спирачки и ходова част, които ако колата е минала швейцарски преглед едва ли ще са проблемни.
Здравей и добре дошъл. От скоро съм собственик на V50 2,4 D5 автомат. Колата е много яка, нямам наблюдения върху бензиновия мотор, но дизела направо лети. Аз моята я купих с прецакан автоматик, който ремонтирах основно срещу 3400 лв (за съжаление при мен започна да прави проблеми след като колата загрее). В мотопфое оставих 1940 лв за обслужване, имам да сменям и два носача, но не са спешни. Не е много евтина за поддръжка колата, но иначе е много яка. Успех!