Волво Клуб - България

Full Version: бензин или дизел? S40 2005
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги искам да си купя S40 след 2004,но се двоумя за мотора.Мисля за 1.6 или 2.0 дизел,но не съм на ясно с турбините,колко живот им дават и дали имат нещо специфично тези мотори.а колкото за бензина,нямам идея.Имах 1.8 бензин/газ 1997 г. но старото волво няма нищо общо,то беше с рено мотор и бях доволен.Забравих да спомена,че колата ще я купувам и карам в Англия. Моля за съвет,като купувам на какво да обърна внимание.Помагайте
bosiabelovo Wrote:Колеги искам да си купя S40 след 2004,но се двоумя за мотора.Мисля за 1.6 или 2.0 дизел,но не съм на ясно с турбините,колко живот им дават и дали имат нещо специфично тези мотори.а колкото за бензина,нямам идея.Имах 1.8 бензин/газ 1997 г. но старото волво няма нищо общо,то беше с рено мотор и бях доволен.Забравих да спомена,че колата ще я купувам и карам в Англия. Моля за съвет,като купувам на какво да обърна внимание.Помагайте
Здравей, колега и добре дошъл!
Прочети тази, както и някои други теми ... ще си отговориш на всички въпроси.
Благодаря,колега прочетох доста от темите и не намерих нищо за бензиновите мотори.а колкото за дизела маи 2.0 е най добре като чета темите.благодаря от ново и весело посрещане на новата година
bosiabelovo Wrote:Колеги искам да си купя S40 след 2004,но се двоумя за мотора.Мисля за 1.6 или 2.0 дизел,но не съм на ясно с турбините,колко живот им дават и дали имат нещо специфично тези мотори.а колкото за бензина,нямам идея.Имах 1.8 бензин/газ 1997 г. но старото волво няма нищо общо,то беше с рено мотор и бях доволен.Забравих да спомена,че колата ще я купувам и карам в Англия. Моля за съвет,като купувам на какво да обърна внимание.Помагайте

За много години колега, ако си имал S/V 40 от 1997 год. с бензинов 1,8 мотор, тои е на Волво или Митсубиши, но предвид това че казваш че си имал газ почти сигурно е бил на Волво, при S/V 40 от тази генерация, на Рено е 1,9 дизела само, a при 4-ките - модела преди влизането на S/V 40 през 1996 год. бензиновите мотори са на Рено.
Иначе на въпроса ти - всичко е въпрос на предпочитания , аз те съветвам да си купиш с бензинов мотор, по възможност с 5 цилиндров Волво мотор - или 2,4 140, 170 к.с. или Т5 220 к.с., за другите бензини, нека ако има колеги с повече опит с тях да пишат, ако си фен на дизелите - има много колеги, които ще ти дадат мнения и съвети.
за много години.благодаря за инфото,никога не съм карал дизел и маи дойде момента да си купя.винаги сам карал бензин/газ и затова исках да получа малко инфо за турбините на дизела на колко хиляди се сменят,защото тук в англия доста карат. от прегледа може да се вземе инфо за ремонтите на всяка кола,ама ако няма инфо ориентировачно да знам какшо да гледам.бладодаря още веднъж за инфото за бензиношите мотори.