Волво Клуб - България

Full Version: Реглаж фарове.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги! Имам проблем със регулирането на десен фар.При опит да го регулирам левия фар , пластмасовата машинка , явно от топлината , просто стана на сол.И наникъде.Сега какво да правя , сам ли да ръчкам по фара , как и къде ? Или просто да я закарам на жичкаджииски сервиз там да дерзаят , или в мото-пфое да им подосаждам ? Дайте някакъв съвет като за начало сам да си го оправя , тоя проблем.Просто в момента десния фар , лъча ми кръстосва левия и свети много високо.Поздрави! Smile
Миналата година при опит за регулиране на фаровете на колата на тъща ми, в "Мотоексперт", на единия фар "машинката" се счупи...
Опитаха да я лепят, не стана. Понеже е в комплект с рефлектора, няма как да се намери отделно.
Рефлектора може да се отдели от стъклото, но доколкото знам само рефлектор не се продава.
Накрая се принудих да купя нов фар. Това е. Успех!
Последния пост. Wink
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=6988&hilit=">viewtopic.php?f=8&t=6988&hilit=</a><!-- l -->врътки&start=10

Успех.
Тези пластмаси за регулирането на фаровете са всеобщ проблем. При мен са счупени и на двата фара. "Побългарих" ги по следния начин:
Свалих фара и махнах остатъците от черните пластмасови врътки. В гнездото на корпуса на фара залепих с епоксидна смола обикновена гайка М6. На шпилката на рефлектора същата гайка, фиксирана пак със смола, за да върти шпилката. Фаровете се регулират с гаечен ключ (№10 в случая).
В момента нямам възможност да приложа снимки, но ако е крайно необходимо - довечера.
dddinev Wrote:Тези пластмаси за регулирането на фаровете са всеобщ проблем. При мен са счупени и на двата фара. "Побългарих" ги по следния начин:
Свалих фара и махнах остатъците от черните пластмасови врътки. В гнездото на корпуса на фара залепих с епоксидна смола обикновена гайка М6. На шпилката на рефлектора същата гайка, фиксирана пак със смола, за да върти шпилката. Фаровете се регулират с гаечен ключ (№10 в случая).
В момента нямам възможност да приложа снимки, но ако е крайно необходимо - довечера.
Ако имаш снимки споделяй колега , ще съм ти благодарен ! Smile
Не изглежда много професионално, но ми се наложи да правя операцията, докато бяхме на почивка през лятото на 2007. Купих от една железария тубичка епоксидна смола и 4 гайки и за 2 бири време сътворих това :o