Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с автоматичното сваляне на предно ляво стъкло S40 II
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, стъклото на шофера (нямам ер малък на клавиатурата) има някакъв проблем. При задържане на бутона за отключване с цел да се свалят всички прозорци гореспоменатият не мърда. От копчето на вратата се движи нагоре надолу, но не работи автоматичното сваляне и вдигане при крайно положение на бутона. При сваляне до долу, стъклото потъва доста под оплътнението на вратата. Има ли нещо специфично при разглабяне на вратата понеже не виждам болчета, явно е на щипки. Страх ме е да не ги изпочупя, че най близкото МП ми е на 120 км в двете посоки. Поздрави! Smile
Здрасти колега,
мен ми звучи като да трябва да обучиш прозореца - свали го до долу след което задръж бутона за вдигане но не го пускай. Като стигне крайно горно положение продължавай да го задържаш докато чуеш едно слабо "изпукване".
След това прозореца би трябвало да "знае" къде е крайно долу и горе.
Иначе това за отваряне/затваряне на всички прозорци е екстра и не работи при всички коли.
Поздрави!
:lol: Едно ОГРОМНО благодаря :!: Стана точно така както си го написал Smile Не, че вчера не разглобих вратата без резултат, добре че се спрях точно преди да сваля моторчето... Правих и снимки ако някой има интерес ще кача. Още веднъж, благодаря Smile Smile Smile
Колега, радвам се, че си решил проблема. Такова "разконцентриране" на стъклата става или при откачане на акумулатор или при сработване на защитата от притискане на пътник от стъклото. Действията, които ти е препоръчал колегата са универсални при всякакви марки. Положителното от демонтажа, който си направил е, че си се научил как става и евентуално ако си почистил и смазал ставите на механизма.
За мен е интересно да видя снимките ти, защото от известно време замислям демонтаж на корите и обслужване на механизмите. Ако опишеш кратко правилната последователност на демонтажа, ще е супер.
Последва развиването на болтовете от последната снимка и до там. За да падне металния панел трябва да се свали и моторчето. Нещо което не смях да на направя от страх да не се вкарам във филма с жила и зъбни колелета... Самият метален панел има силиконово уплътнение което НЕ Е залепено за вратата както е при други коли които съм разглабял, и не се къса при сваляне. Относно разстройването на въпросния прозорец, сега се сещам че при големите студове беше ледясал и се опитвах да го отворя безуспешно. Явно тогава се е ошашкал. Още веднъж благодарско ! Smile