Волво Клуб - България

Full Version: Къде е записан софтуера за круиз контрол на V50/S40 II
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

от известно време съм си навил на пръста,че искам да сложа круиз контрол на колата (V50 1.8i 2005). Имам копчетата,но ми липсва софтуер. В Мото-Пфое ми обявиха цена от 1250лв без труда,което си е доста...
Зачудих се не мога ли да потърся компютър от някоя морга със софтуер на него... тук въпросите са:
1. Къде физически е записан този софтуер,за да знам какво да търся
2. Предполагам трябва да търся компютъра от кола със същия двигател?
3. Какво друго може да излезне и да ми е нужно при такава трансплантация

П.С. Моля без отговори тип "защо ти е това","Аз имам ма го ползвам веднъж годишно" и т.н. Smile

Поздрави!
tisho_v40 Wrote:Здравейте,

от известно време съм си навил на пръста,че искам да сложа круиз контрол на колата (V50 1.8i 2005). Имам копчетата,но ми липсва софтуер. В Мото-Пфое ми обявиха цена от 1250лв без труда,което си е доста...
Зачудих се не мога ли да потърся компютър от някоя морга със софтуер на него... тук въпросите са:
1. Къде физически е записан този софтуер,за да знам какво да търся
2. Предполагам трябва да търся компютъра от кола със същия двигател?
3. Какво друго може да излезне и да ми е нужно при такава трансплантация

П.С. Моля без отговори тип "защо ти е това","Аз имам ма го ползвам веднъж годишно" и т.н. Smile

Поздрави!

По-добре ги дай тези 1250лв.
Ако тръгнеш да сменяш модули ще ти излезе мноого по-скъпо. Може да се наложи да смениш всичките модули. Най вероятно се ъпдейтват SW на модула на мотора, SWM модула и CEM .
Благодаря за инфото,не се бях замислял. Значи ще се ходи в мото-пфое Smile
tisho_v40 Wrote:П.С. Моля без отговори тип "защо ти е това","Аз имам ма го ползвам веднъж годишно" и т.н. Smile

Поздрави!

Без отговори от този тип, но все пак съм адски учуден, когато някой е готов да харчи 1200-1500 лева за нещо толкова ненужно в България, и то по автомобил, който едва ли струва повече от 4-5000лв. Учудването ми е от чисто любопитсво, а не цели провокация или нещо подобно.

Поздрави
Първо дори и за България, екстрата си е супер за дълъг път, осезаемо се усеща когато караш след кола с круиз, такава без. Второ колата може и да струва толкова, но кефа да си правиш подобрения по колата, няма цена, виж примерно Коко Михов, колко теми има с подобрения по неговата, които вероятно са излезли доста пари. Примери в тази насока мога да дам стотици, това е хоби. Твоето хоби ако е да се занимаваш с музика и колите ги използваш само за придвижване от т.А до т.Б, то не с всеки е така.
И аз съм съгласен с Дидо, че кефът (...хобито) цена няма.
Относно круиза - и мен ме "гъделичка" като си го пусна Tongue

Надявам се авторът да успее с "проекта" и да се похвали съвсем скоро ;-)
А и да разкаже за успеха, за да се възползват и други фюзиасти от отъпканата пътечка ;-)

Поздрави,
Явор
:-)
Малко поизменихме темата,но и аз съм абсолютно съгласен за ,,гъдела" :mrgreen: Доста от познатите ми все още се чудят защо си купих Волвака,след като имам две служебни коли,които нямам ограничение за ползване.Ами заради тръпката да имам собствено Волво!И макар че служебното ХС70 е доста по-мощно и комфортно,повече се кефя като пътувам с личното V40 :mrgreen:
JMI Wrote:Без отговори от този тип, но все пак съм адски учуден, когато някой е готов да харчи 1200-1500 лева за нещо толкова ненужно в България, и то по автомобил, който едва ли струва повече от 4-5000лв. Учудването ми е от чисто любопитсво, а не цели провокация или нещо подобно.

Поздрави

Прав си,затова пуснах темата,за да разбера няма ли по-евтин начин,защото наистина 1300лв не са малко,колкото и да струва цялата кола. Това дали и къде ще го ползвам съм си го мислел,имайки предвид,че не само в България карам и съм преценил,че ще ми бъде полезно,а ще ми достави и удоволствие,тъй као си харесвам колата и не смятам да я сменям скоро за нещо друго. По-добра е от нов автомобил,който мога да си позволя,затова ще се замисля над инвестицията,ако не намеря алтернативен начин.
В крайна сметка, решението си е твое и аз бих го уважил, най- малкото защото имаш солидни доводи, макари да не съм съгласен, че кеф цена няма.

Поздрави