Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S60 - губи мощност
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Накратко - колата е Volvo S60 2.4 D5 2002г.,
От скоро прави странен номер, губи мощност и не иска да се набира, турбината не се чува. След като се изгаси и запали всичко е нормално, докато не направи пак така.

Забелязал съм, че го прави след като бъде изфорсирана.

На борд. Комп. Не показва грешки.


Някой може ли да даде мнение?
dimaldim Wrote:Накратко - колата е Volvo S60 2.4 D5 2002г.,
От скоро прави странен номер, губи мощност и не иска да се набира, турбината не се чува. След като се изгаси и запали всичко е нормално, докато не направи пак така.

Забелязал съм, че го прави след като бъде изфорсирана.

На борд. Комп. Не показва грешки.


Някой може ли да даде мнение?


Счупила се е явно.
Горивен филтър кога за последно е сменян?
Погледни и тази тема:
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=8&t=11300
Първото нещо, колега е да и изкараш грешката от компютъра.
След това вече ще се гадае дали ще да е от задръстен горивен филтър (най-безболезненото) или смяна/рециклиране на турбина (най-болезненото)
Между тях могат да бъдат пропускащи вакуум пътища и тампони, датчик на турбото и мн.др. Теми за забиващи D5-ци тук ... доволно много (поне аз съм автор на една две) Smile Smile Smile
Горивният филтър е сменян преди 2 месеца, а тази тема със спукания маркуч съм я чел и той е сменян.
Просто я купихме със спукан такъв. Странното е,че при набиране се чува едно свистене от някъде, все едно минава въздух през някаква пропка и се получава този ефект
Колега, налягането от турбината може да се губи не само от въздуховодите (маркучите). Това, че чуваш свистене, много ми прилича на спукан "кулер". Това е радиаторът за охлаждане на въздуха, който турбината нагнетява. Извинявам се, ако ти казвам известни за теб неща. Най-добре би било внимателно да се провери всеки въздуховод и скоба, както и самия кулер. Обезателно на канал. Около мястото от където "бяга" въздуха, най-вероятно ще има леко омасляване.