Волво Клуб - България

Full Version: S60 D5 163 или 185 к.с
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте,пред дилема съм и искам да ви попитам.Има ли някакъв проблем при двигателя 185кс,защото забелязах че в темите се препоръчва главно варианта 163кс.Искам да си купя S60 D5-2006-07 и попринцип не съм състезател,но клоня към по-мощния.
Dr.DIM Wrote:Здравейте,пред дилема съм и искам да ви попитам.Има ли някакъв проблем при двигателя 185кс,защото забелязах че в темите се препоръчва главно варианта 163кс.Искам да си купя S60 D5-2006-07 и попринцип не съм състезател,но клоня към по-мощния.


185hp гори повече.
Препоръчва се ранния D5 при който няма екощуротиите от типа на DPF филтрации и други такива дето лъжат еколозите. Но пък при него си има детските болежки (дюзите най-вече), както и отвратителната за мен петстепенна ръчка. Първите ветерани които се предлагат у нас от 2001 -2002 са или със сменен демпферен маховик или плачещ такъв за смяна.

За колите слез 2005 или 2006 (не съм много сигурен) слагат D5 и в двете модификаци 163 и 185 със шестстепенна ръчна скоростна/или автоматик/ с DPF от който колегите масово реват от запушване.

Кой гори повече не мога да кажа - моя е с печка и зимата 12 -13 на сто по софийския трафик за нищо ги няма.
Пффф...тва си е проблем не само при волво...нека някой който има такъв проблем с тея филтри напише как го оправя.С редовно слагане на добавка няма ли ефект или каране извънградско на високи обороти,не могат ли да се отстранят?Колкото,че гори малко повече нормално..то сигурно и върви повече...
Сега поразчетох,че ги махат и правят настройки срещу 400-500 лв и се успокоих малко,щото нови ако трябва....
ДПФ филтъра не е проблем особенно при Д5, просто я изкарваш от време на време на магистралата и караш, това е! На определен пробег се скапва и се отстранява, но докато работи е хубаво да си е там. Филтъра при правилна експлоатация на автомобила може да изкара доста над 300 000 километра, така че нужда от паника няма. Аз лично бих те посъветвал да вземеш 185кс версията, защото е по- рафиниран. С него ядове няма да имаш, а и турбината е различна (по-голяма) и много "яка", отнася много каране преди са скапе, а и подлежи на ремапи. Ако си толкова едър и имаш много багаж, защо не се огледаш за V70 D5 , по-широко е от 60-ката, а в багажника можеш да натовариш почти всичко, за какво си помислиш! Big Grin
163 коня - по-безпроблемен.
Не забравяйте вихровите клапи, които са си консуматив, при по-силния мотор.
Idea

Но при кола втора употреба всичко е на късмет.
Мерси за отговорите.Най-важно е да намеря екземпляр,който да е сравнително читав(което явно не е мн. лесно) след като няма разлика в качеството....сега за 1-1.5 литра на 100км повече или дребен консуматив оставя мощноста на заден план.Колкото до размера не съм чак толкова едър,че да ми е тясно S60.... V70 ми идва малко голямо защото карам и градско,а и не ми харесва модела преди 2008..следващия ми харесва ама ми е скъп затова съм го изключил Wink.Ако ще гледам комби ще е V50 ама такова със D5 и ръчна кутия не се продава нито ено в бг.Абе мъка Smile
Пак ще ви досаждам Smile.Направих бързи сметки и изчислих ,че не карам повече от 15к км. годишно.Това ме наведе на мисълта за бензин.И ето конкретно предложение <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11420401932947636&slink=916adh">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=916adh</a><!-- m --> .Кажете какво мислите за тази кола.
Dr.DIM Wrote:Пак ще ви досаждам Smile.Направих бързи сметки и изчислих ,че не карам повече от 15к км. годишно.Това ме наведе на мисълта за бензин.И ето конкретно предложение <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11420401932947636&slink=916adh">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=916adh</a><!-- m --> .Кажете какво мислите за тази кола.

На външен оглед, какво си няма? - топло по седалките, сгъване на огледалата и автоматика на предните седалки...
като цена - нито много висока, нито подозрително ниска - ако е купена от МП е голям плюс, че можеш да разчиташ на надеждна история.
Останалото, като я покараш Wink
Pages: 1 2 3