Волво Клуб - България

Full Version: 460 Катализатор
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги. Имам следния въпрос. Как да се разбере катализатора задръстил ли се е, защото четох някъде из темите, че на този модел нямало начин това да стане .. Колата е 95 година и на 180к КМ. Колко километра във всъщност им е живота на тези катализатори (за да върши работата за която е сложен) и истина ли е това, че ако е без него колата ще върви доста повече .. Smile
cecivolvo Wrote:Здравейте, колеги. Имам следния въпрос. Как да се разбере катализатора задръстил ли се е, защото четох някъде из темите, че на този модел нямало начин това да стане .. Колата е 95 година и на 180к КМ. Колко километра във всъщност им е живота на тези катализатори (за да върши работата за която е сложен) и истина ли е това, че ако е без него колата ще върви доста повече .. Smile

Смени катализатора с резонансно гърне /дано не се окаже ,че питаш за нещо друго ,както преди с часовника / за махане -не си и помисляй ,вярно е .че ще върви по вече ,но не дълго във времето. Дълго е за обясняване тук. направи това което те съветвам и няма да сгрешиш .
andro440 Wrote:Смени катализатора с резонансно гърне /дано не се окаже ,че питаш за нещо друго ,както преди с часовника / за махане -не си и помисляй ,вярно е .че ще върви по вече ,но не дълго във времето. Дълго е за обясняване тук. направи това което те съветвам и няма да сгрешиш .

Колега чета с интерес твоите мнения, но тук тотално ме обърка: Как хем ще се смненяме катализатора - хем да не си помисляме за махане? Ако не махмем катализатора, къде да сложим резонаторното?

Аз на двете четворки нямам катализатор, вървят много - според теб още колко дълго ще ги карам така? Едната близо 5 години е без катализатор.

Предварително ти благордаря за отговорите и разясненията.
Колегата е прав.Моя го смених още на 160 хил.км Реших да го махна защото когато имаше голям байр се зорише .След демонтажа беше почти запушен .Естествено сложих резонансо гърне .Колата се отпуши и си върви много добре .
yogi479 Wrote:
andro440 Wrote:Смени катализатора с резонансно гърне /дано не се окаже ,че питаш за нещо друго ,както преди с часовника / за махане -не си и помисляй ,вярно е .че ще върви по вече ,но не дълго във времето. Дълго е за обясняване тук. направи това което те съветвам и няма да сгрешиш .

Колега чета с интерес твоите мнения, но тук тотално ме обърка: Как хем ще се смненяме катализатора - хем да не си помисляме за махане? Ако не махмем катализатора, къде да сложим резонаторното?

Аз на двете четворки нямам катализатор, вървят много - според теб още колко дълго ще ги карам така? Едната близо 5 години е без катализатор.

Предварително ти благордаря за отговорите и разясненията.


Под думата/ махане /-аз разбирам отстраняване и снаждане на генерацията с парче тръба ,което не е изобщо добра идея .За това написах ,че трябва да се монтира другото гърне. Каква е ролята на първото гърне ,след изпускателния колектор,може да се прочете из форумите.

поздрави от мен колега ,с добри чувства