Волво Клуб - България

Full Version: Тестове и мнения за летни гуми 2015
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Здравейте,

В събота взех окончателно решение и сложих Continental Premium Contact5, 195/60/15.
Размерът реших да е този, тъй като 205/55/15 изборът е доста по-ограничен и цените са общо взето двойни.
Гумите не успях да ги покарам много, но за 200-300 километра съм доволен, доста по-добре се държат от летните гуми, с които съм карал до сега. След като навъртя едни 10 000 километра сигурно ще мога да изкажа по-добро мнение.
Смених ги в Диана на околовръстното след Черни Връх, но от самото обслужване не останах доволен. Може да съм попаднал на кофти работник, но от разговор с друг човек чух същите неща, които аз срещнах. Не знам дали в тази тема трябва да се описват, но ако все пак искате да знаете бих ви разказал в следващ пост защо останах недоволен.
Както и да е, надявам се, че не съм сбъркал с избора, но това ще се разбере не по-късен етап.
На каква цена ги взе гумите и с какъв дот са ?
stifunkata Wrote:
stifunkata Wrote:Аз съм с 4 нови вредщайн спорт трак 5
205/55/16. Първото което ми направи впечатление е, че са изключително тихи. Не знам дали е защото са нови но ми се струват прекалено меки за лятна гума. Държа ги на 2.3 2.4 и въпреки това возят доста мекичко. За пътно поведение ще пиша по нататък понеже още са с бодлите, но май няма да са зле.

Да споделя впечатления от първия дъжд :!: Добро поведение на мокро. Тръгва и спира добре, няма странично занасяне, НО :!: тази гума влезе ли в локва автомобила става неуправляем :!: Изключително податлива на аквапланинг :!: И нямам предвид висока скорост и големи вирове. Снощи на прав път с 80-85км/ч щях да се пребия като куче, добре че беше DSTC-то :!: Бях като Исус над водата Smile Силно не препоръчвам! Гумата е 4-канална, но няма прорези м/у каналите и водата попаднала там реално няма как да излезе! На сух асфалт се представя доста добре, тиха е, добра возия ииии до там. Моя лична оценка по десетобалната - добър 4 на релси.
Това са ти първите впечатления,но кото минеш 1000 -1500 км кажи пак мнението си!Нова гума в началото не показва качествата си,трябва да се свали горния слой.Даже по предписание първите 200 км трябва да караш с повишено внимание!Важи за всички гуми. Smile
Maxijaz Wrote:На каква цена ги взе гумите и с какъв дот са ?

Гумите ги взех по 123 и някакви стотинки на брой.
Отстъпката, която ползвах беше от SDI карта, предполагам всеки може да намери.
Дота им е 0615.Произведени са в Словакиа май, за последното не съм много сигурен.
DGruev Wrote:Здравейте,

В събота взех окончателно решение и сложих Continental Premium Contact5, 195/60/15.
Размерът реших да е този, тъй като 205/55/15 изборът е доста по-ограничен и цените са общо взето двойни.
Гумите не успях да ги покарам много, но за 200-300 километра съм доволен, доста по-добре се държат от летните гуми, с които съм карал до сега. След като навъртя едни 10 000 километра сигурно ще мога да изкажа по-добро мнение.
Смених ги в Диана на околовръстното след Черни Връх, но от самото обслужване не останах доволен. Може да съм попаднал на кофти работник, но от разговор с друг човек чух същите неща, които аз срещнах. Не знам дали в тази тема трябва да се описват, но ако все пак искате да знаете бих ви разказал в следващ пост защо останах недоволен.
Както и да е, надявам се, че не съм сбъркал с избора, но това ще се разбере не по-късен етап.
Според мен си направил отличен избор, не само че не си сгрешил... Wink
Както писаха колегите в по-предните постове, трябва да се навъртят поне едни 500 км. за да сработят гумите...
Иначе Континентала, и специално 5-цата, си е една отлична гума.
В един от последните броеве на АвтоБилд беше победител в тест за летни гуми, но размер 185/60/15.
Успех и със здраве да си ги търкаляш!
Мерси, мерси.
Ще ги потръкалям поне още 500 километра, за да знам, че вече са ок за каране.
След това ще ходя да ги тествам на някой полигон/паркинг и да се надявам, че ще има и вода Smile
аз това лято ще търкалям 205/55/16 fulda sportcontrol. есента взех две и сега още две. тези есента ги покарах 2-3 000км. и доста добре се държаха и са доста тихи като гуми. а и за 110лв гума неможе да очакваш чудеса Smile. проблема може би е че е по мека , и може би по бързо ще се износи,но това времето ще покаже.
Да споделя впечатления за новите си летни гуми:
Nokian Line.
Както и от предишните ми гуми Nokian H, съм много доволен от поведението на гумите в условията, в които най-често ги ползвам. На сухо не коментирам. На мокро - нито веднъж не съм чувствал нестабилност дори и при условия за аквапланинг на мокро и дъжд на магистрала или друг път. За сравнение - най-първите ми гуми Фулда, които също не бяха лоши на мокро, но при настъпване на газта задницата беше шавлива, дори и на сухо.
Също така на кал, черен път или трева, мокра или суха, не съм закъсвал. Не казвам че гази като танк, защото ще излъжа - колата е магистрална и не е за такива места. С фулдата се мъчех в това отношение - извън асфалта. С Нокиана - стар и нов - се усеща значително подобрение, даже сигурност.
Миналата зима смених със зимни гуми (пак Нокиан) при първия сняг, повече от паника за съпругата. Защото първият сняг в София не беше скромен, но нямах грижи с летните гуми да изляза от двора, да правя маневри, да се катеря по стръмни улици и пр.
Таке че съм горещ привърженик на марката и смея да твърдя, че пасва много добре на модела Волво, който имам невероятния кеф да шофирам.
От един месец съм с ето тези гуми и на цената посочена в сайта,с доставка до мен.
.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/achilles/sport-20555-940w-p-101073.html">http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 01073.html</a><!-- m -->
.
Изключително доволен от пътно поведение както на сухо,така и на мокро.Вече над 3000 км са при мен.
Доставчика е изключително коректен.Дота на гумите е 04.2015.Произведени в Индонезия
.
Вече не карам Волво, а на другия си автомобил заради чиято покупка се наложи да се разделя с Волвото си имам Hankook Ventus S2 - гуми първоначално вграждане в нови автомобили, тъй като закупих чисто нов автомобил в началото на юни и дойде с тях. Та до момента съм доволен от представянето им на мокро - перфектни в нормален дъжд при скорости до към 140-150 km/h съм ги карал, при мокър след дъжд път са като на сухо - перфектни без ограничения, а при наводнен oт пороен дъжд път са пробвани до 110-120 km/h - много добри, видимостта не позволяваше повече, но нито за момент не е имало аквапланинг при тези скорости. На сухо тихи и с доста добър грип при резки промени на посоката или завои. Много здрави бордове - от опитите да науча жената да кара по тях няма никакви поражения.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13