Волво Клуб - България

Full Version: Тестове и мнения за летни гуми 2015
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Купих ги от хасковска гумаджийница. Днес им навъртях 50 километра по сухо, което е малко, за да давам мнения.
Ето тука продават такива или почти същите за почти същата цена.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=195&h=%2F65&r=R15&categories_id=1&manufacturers_id=9">http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advan ... urers_id=9</a><!-- m -->
Не правете грешката ЗАДНИТЕ Ви гуми да са по-високи от предните! Стабилността отива "по дяволите"! Когато си правите такива експерименти, си направете и едно тестово каране с дрифтове и тестване на стабилността на полигон или неизползваем път или летище!
stifunkata Wrote:Аз съм с 4 нови вредщайн спорт трак 5
205/55/16. Първото което ми направи впечатление е, че са изключително тихи. Не знам дали е защото са нови но ми се струват прекалено меки за лятна гума. Държа ги на 2.3 2.4 и въпреки това возят доста мекичко. За пътно поведение ще пиша по нататък понеже още са с бодлите, но май няма да са зле.

Да споделя впечатления от първия дъжд :!: Добро поведение на мокро. Тръгва и спира добре, няма странично занасяне, НО :!: тази гума влезе ли в локва автомобила става неуправляем :!: Изключително податлива на аквапланинг :!: И нямам предвид висока скорост и големи вирове. Снощи на прав път с 80-85км/ч щях да се пребия като куче, добре че беше DSTC-то :!: Бях като Исус над водата Smile Силно не препоръчвам! Гумата е 4-канална, но няма прорези м/у каналите и водата попаднала там реално няма как да излезе! На сух асфалт се представя доста добре, тиха е, добра возия ииии до там. Моя лична оценка по десетобалната - добър 4 на релси.
Симеонов, знам много за стабилността, но вече не ми е време да дрифтя, а простотиите от моята младост съм взел, да отбележим - жив. Ако исках да дрифтя, щях да си взема БМВ тройка със заварен диференциал. Както написах, наясно съм с недостатъците на "повдигането", но преимуществата са по-важни за мен.
Чаши се продават в магазина, всеки сам си бърка коктейлите.
То и аз я сътворих една набързо днес - вкараха ми оферта за едни прясно докарани от Германия алуминиеви 17-ки + гуми Фулда 215/55/17 /М+S/ и то взе че ми допадна промяната в поведението и возията на AIRBUSа V70 :mrgreen: И съответно вече направих и пълни изпитания на мокро, за аквапланинг, странични приплъзвания, спиране и.... абе супер е /въпреки че имам разни предубеждения към тая марка/. Може за горещините лятото пак да вкарам другия комплет с оригиналните 17-ки джанти с "баш" летни гуми, ама с тях сега /хладно и влажно/ поведението на автомобила е леко "колебливо" при определени ситуации.
Относно размера - по калкулатор са +34 мм в диаметър и леко се чува че опират при пълен ляв/десен, но не е фатално, а това което целях стана отлично. Big Grin Какво имам предвид - стойката на колата, возията, височината, стабилността. Щях да меря първо с 225/50/17, но... отиде конЯ у рЯката :mrgreen:
V_Simeonov Wrote:То и аз я сътворих една набързо днес - вкараха ми оферта за едни прясно докарани от Германия алуминиеви 17-ки + гуми Фулда 215/55/17 /М+S/ и то взе че ми допадна промяната в поведението и возията на AIRBUSа V70 :mrgreen: И съответно вече направих и пълни изпитания на мокро, за аквапланинг, странични приплъзвания, спиране и.... абе супер е /въпреки че имам разни предубеждения към тая марка/. Може за горещините лятото пак да вкарам другия комплет с оригиналните 17-ки джанти с "баш" летни гуми, ама с тях сега /хладно и влажно/ поведението на автомобила е леко "колебливо" при определени ситуации.
Относно размера - по калкулатор са +34 мм в диаметър и леко се чува че опират при пълен ляв/десен, но не е фатално, а това което целях стана отлично. Big Grin Какво имам предвид - стойката на колата, возията, височината, стабилността. Щях да меря първо с 225/50/17, но... отиде конЯ у рЯката :mrgreen:
Виж на калкулатора и как се променят показанаията на километража с новия размер, да не стане проблем с ченгетата някъде.
stifunkata Wrote:
stifunkata Wrote:Аз съм с 4 нови вредщайн спорт трак 5
205/55/16. Първото което ми направи впечатление е, че са изключително тихи. Не знам дали е защото са нови но ми се струват прекалено меки за лятна гума. Държа ги на 2.3 2.4 и въпреки това возят доста мекичко. За пътно поведение ще пиша по нататък понеже още са с бодлите, но май няма да са зле.

Да споделя впечатления от първия дъжд :!: Добро поведение на мокро. Тръгва и спира добре, няма странично занасяне, НО :!: тази гума влезе ли в локва автомобила става неуправляем :!: Изключително податлива на аквапланинг :!: И нямам предвид висока скорост и големи вирове. Снощи на прав път с 80-85км/ч щях да се пребия като куче, добре че беше DSTC-то :!: Бях като Исус над водата Smile Силно не препоръчвам! Гумата е 4-канална, но няма прорези м/у каналите и водата попаднала там реално няма как да излезе! На сух асфалт се представя доста добре, тиха е, добра возия ииии до там. Моя лична оценка по десетобалната - добър 4 на релси.
Това, което съм чел за аквапланинг е, че зависи много от тежината на автомобила и обикновено се появява над 100 км/ч.
Сигурен ли си, че е било аквапланинг, а не някакво поднасяне на лигавия терен :?
Тази скорост не е толкова висока за нова гума и тежка кола, а и марката не е случайна :roll:
Целта на каналите е да "срежат" водата и да стъпва колата на твърдо ... дори имаше в нета някакви клипове на Мишелин (по спомен) в/у 3D плоскост и се виждаше какво се получава при гуми с такива канали. Там показваха някакъв Пилот Спорт (не помня кой номер), който имаше такива канали и обясняваха, че те помагат колата да остане на трърдо. Дори сравняваха с такива, които са гуми с посока и отвеждащи канали и определено с надлъжните гонеше повече вода. Като личен пример мога да споделя - баща ми кара с GY F1 (красивата шарка с V образни канали) и по-скапана гума от тази на дъжд няма!
Конти Спорт Контакт е само с надлъжни такива канали, Нокиан Z ... странна работа с този Вредщайн :roll:
Полицията не е проблем в подобни ситуации. Всички километражи са умишлено настроени да лъжат и плашат водача със завишени показания. С по-високите гуми само стигаш до истината. Преди време ме бяха хванали при едно изпреварване с по-големи гуми. Карах с около 120. На снимката с радара пишеше 116. Законът дава и определен толеранс. Никой няма да се заяжда за 5 километра отгоре. Въпросът е тези 5 да не са върху онези 18...
Големите гуми дават комфорт при возене и подобрено преминаване през любимите дупки. Този кеф се заплаща с намалено ускорение и понижена устойчивост. Колата веднага става "друга", само с един размер нагоре. При по-високите гуми повече се усеща дали налягането е правилно.
Е, имало коли, при които желаните изменения ставали само с бутони. Аз обаче ще почакам за такава.
Dodo 155 Wrote:
stifunkata Wrote:
stifunkata Wrote:Аз съм с 4 нови вредщайн спорт трак 5
205/55/16. Първото което ми направи впечатление е, че са изключително тихи. Не знам дали е защото са нови но ми се струват прекалено меки за лятна гума. Държа ги на 2.3 2.4 и въпреки това возят доста мекичко. За пътно поведение ще пиша по нататък понеже още са с бодлите, но май няма да са зле.

Да споделя впечатления от първия дъжд :!: Добро поведение на мокро. Тръгва и спира добре, няма странично занасяне, НО :!: тази гума влезе ли в локва автомобила става неуправляем :!: Изключително податлива на аквапланинг :!: И нямам предвид висока скорост и големи вирове. Снощи на прав път с 80-85км/ч щях да се пребия като куче, добре че беше DSTC-то :!: Бях като Исус над водата Smile Силно не препоръчвам! Гумата е 4-канална, но няма прорези м/у каналите и водата попаднала там реално няма как да излезе! На сух асфалт се представя доста добре, тиха е, добра возия ииии до там. Моя лична оценка по десетобалната - добър 4 на релси.
Това, което съм чел за аквапланинг е, че зависи много от тежината на автомобила и обикновено се появява над 100 км/ч.
Сигурен ли си, че е било аквапланинг, а не някакво поднасяне на лигавия терен :?
Тази скорост не е толкова висока за нова гума и тежка кола, а и марката не е случайна :roll:
Целта на каналите е да "срежат" водата и да стъпва колата на твърдо ... дори имаше в нета някакви клипове на Мишелин (по спомен) в/у 3D плоскост и се виждаше какво се получава при гуми с такива канали. Там показваха някакъв Пилот Спорт (не помня кой номер), който имаше такива канали и обясняваха, че те помагат колата да остане на трърдо. Дори сравняваха с такива, които са гуми с посока и отвеждащи канали и определено с надлъжните гонеше повече вода. Като личен пример мога да споделя - баща ми кара с GY F1 (красивата шарка с V образни канали) и по-скапана гума от тази на дъжд няма!
Конти Спорт Контакт е само с надлъжни такива канали, Нокиан Z ... странна работа с този Вредщайн :roll:

Не знам как са нещата с тия канали.. :? Определено не беше лигаво по пътя, защото валеше вече 2 часа и то хубав дъжд. Главен път Троян-Ловеч, всеки ден пътувам по него (знам му всяка трапчинка), и съответно поведението на колата. Малко над 80км/ч на круиз, колата просто си се вдигна дръпна ми волана и тръгна към мантинелата. На таблото светна три четири пъти DSTC-то и филма приключи. А и колата е малко над тон и полвина когато съм вътре, не е лека за малкия си размер. Зимните ми бяха pirelli sottozero 2 - перях със 120-130 без да се интересувам локва ли е, колко е дълбока, киша ли е, или сняг (не съм карал толкова хубава гума) А точно този вредщайн уж много го хвалят... Wink Взел съм ги вече, ще ги търкалям то е ясно, но вече винаги с едно на ум :!:
[quote=. Дори сравняваха с такива, които са гуми с посока и отвеждащи канали и определено с надлъжните гонеше повече вода. Като личен пример мога да споделя - баща ми кара с GY F1 (красивата шарка с V образни канали) и по-скапана гума от тази на дъжд няма!
:[/quote]
Колеги, убеждавам се, че различни модели автомобили се държат по различен начин с едни и същи гуми. Влади, моите летни гуми са GY Eagle F1 225/45/17 и с ръка на сърцето заявявам, че са перфектни в суша и дъжд за колата ми. Трети сезон ще ги юркам и за сега /да чукна на дърво/ не са ме подвели. Мой съсед плюе на поразия Фулда Кристал Монтеро, не можел зимно време да качи Драгалевци с тях, колата му е Опел Омега. Със същите гуми старото ми V40 цепеше снега в Боровец и събирах очите на полицаите защо съм без вериги.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13