Волво Клуб - България

Full Version: Д24 турбо интеркулер ПРОБЛЕМ!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Добър ден,
Преди няколко дни както всичко си вървеше по мед и масло изведнъж се появи проблем без да е пипано нищо. Когато запаля колата за една секунда качва обороти и изгасва! А ако настъпя педала, държи обороти, но с някакви много странни вибрации и като го отпусна отново изгасва! Ако имате някакви идеи на какво може да се дължи това ще бъда благодарен да ги споделите! Sad Sad
radoo561 Wrote:Добър ден,
Преди няколко дни както всичко си вървеше по мед и масло изведнъж се появи проблем без да е пипано нищо. Когато запаля колата за една секунда качва обороти и изгасва! А ако настъпя педала, държи обороти, но с някакви много странни вибрации и като го отпусна отново изгасва! Ако имате някакви идеи на какво може да се дължи това ще бъда благодарен да ги споделите! Sad Sad
а случайно да са ти сипали бензин вместо нафта Wink
Не, сигурен съм че е нафта току що я източих да видя.
Възможно ли е горивният филтър да е задръстен?
Постоянно ли прави така или само веднъж ти го е направила .. ?
Turbobanana Wrote:Постоянно ли прави така или само веднъж ти го е направила .. ?
Само този път стана така, а иначе понякога пали малко по - трудно.
Моята така ми е правила , когато беше студено тази зима и беше тръгнал да ми замръзва бензина и ми го направи същото докато заработи нормално ми угасна 2-3 пъти и дори , когато започна да работи на празен ход давам газ до ламарината , а тя не може да направи повече от 3000 оборота ... та поработи малко и се оправи , тогава съм сигурен , че бензина е започнал да замръзва и като поработи 10 минути се оправи .. Слабо вероятно , но е възможно и при тебе да е нещо подобно , ако само веднъж ти го е направила и ако си сипал някоя гадна нафта , защото преди няколко дни нощно време си падаше на 0 градуса .
Нищо не става пак така прави.Смених горивния филтър същата работа!
Колега, провери си подгрева - не само свещи, а и релето също.
На входа на гнп има един кух болт както на стойката на горивния филтър провери дали няма цедка която да се е запушила . Ако това не помогне провери си горивопровода дали е проходим от резервоара до филтьра.
Успех.
Pages: 1 2