Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на крушка на трети стоп - XC60 2011
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

Имам едно питане, което може да се окаже доста прозаично, но се надявам, че ще проявите разбиране Smile

Някой има ли представа как се сменя изгоряла LED крушка на трети стоп на XC60 и дали не трябва да се смени целия стоп?
В ръководството за употреба не е упоменато, а не искам да го подхващам преди да имам някаква идея какво трябва да се направи.

Благодаря предварително Smile
Sand_man Wrote:Здравейте колеги,

Имам едно питане, което може да се окаже доста прозаично, но се надявам, че ще проявите разбиране Smile

Някой има ли представа как се сменя изгоряла LED крушка на трети стоп на XC60 и дали не трябва да се смени целия стоп?
В ръководството за употреба не е упоменато, а не искам да го подхващам преди да имам някаква идея какво трябва да се направи.

Благодаря предварително Smile
По принцип се сменя целият стоп, но ако може да се отвори (при ХС90 е топло запоен и вариант с отваряне май няма без да се счупи), най-вероятно ще може да се смени диода.
Трябва да го свалиш, за да видиш дали ще се получи с отварянето, после да си купиш такъв диод от някок магазин за ел. елемнти и да се презапои ... само един ли е изгорял?
Здравей, Додо. Блаодаря за бързия отговор!

Да, само един е изгорелият диод.
Не е някаква болка за умиране, все пак не го гледам аз, а тези зад мен Smile
Но някак си ме дразни като знам, че не работи както трябва.

Мисля че вчера разгледах всички сайтове за резервни части, но не успях да открия някъде да се продава третият стоп.
Остана да звънна в МП, за да ги попитам колко струва при тах и да преценя дали си заслужава Smile
В МП е около 140-150лв.
От МП обявиха цена от 141лв и едноседмичен срок на доставка.
Ще се пробвам да го ремонтирам сам и ако не се получи, ще взема нов Smile
Колега имам спукан от градушката стоп(за това и знам цената на нов в МП),ако можеш да си сложиш твоето стъкло ще ти го дам.
yamaha-racing Wrote:Колега имам спукан от градушката стоп(за това и знам цената на нов в МП),ако можеш да си сложиш твоето стъкло ще ти го дам.
Много добра идея и адмирации за желанието да помогнеш, но трябва да се внимава при свалянето на здравото стъкло!
В най-лошия случай може да се използват диодите за "донор", но пак зависи как е слепен ... имаш ли снимка, за да се опитаме да помогнем?
Колко и да е висока цената, 141 лв. не е чак толкова за кола след 2009 год., но пак е много ... за ХС90 май беше към 250 лв. Confusedhock:
Снимка нямам,стъклото е спукано,а основата е здрава.