Волво Клуб - България

Full Version: XC90 - седем човека и багаж?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте! Предстои ми пътуване в чужбина с пет човека + две деца. Мога да наема Волвото вместо ван на същата цена (!) , което разбира се ме изкушава. Въпросът е на практика колко багаж пасва зад задните седалки? Има ли някой седемместен XC за да сподели? Съжалявам, ако въпроса не е на място, но няма как да тествам Smile
Здравей,

с третия ред седалки отзад няма място за повече от 2-3 чанти. Въпроса е какво става с багажа на останалите хора?
Това е една от великите инженерни недомислици, както колите с 3 врати. По-скоро е пазарен трик за хора, които мислят, че като си купят "Паве" и има седем седалки ще могат и тъщата с багажа да вземат на почивка, без да им се налага да пътуват отделно! :lol:
Единственото смислено приложение на 7-те седалки е ако ще ходите на кратка разходка за деня или на футболен мач, но толкова. Sad
Ако ще пътувате в чужбина седем човека с "голямото кубче" имаш два избора, кутия на покрива или ремарке. Аз второ бих го избягвал като чумата! Big Grin

Поздрави
аз не мога да кажа че съм претенциозен или хилав човек, но ей така се е случвало по поводите споменати от JMI да се возя на кратки разстояния (50-60 км) на третия ред (по-точно за да не сядат там децата) и ми е ставало доста неприятно на главата :roll: .... също и доста задушно - все пак обема е доста малък за дишането на 7 човека , и то едновременно :mrgreen: , и затова за комфорта на дълъг път бих избрал категорино нещо по-голямо и просторно ..
Благодаря за отговорите Smile Аз колата я взимам в Париж, за каране из прованса по 200-409 км максимум. Лошото е, че по майските празници няма много варианти - алтернативата е Пежо 807 . Ще питам дали има вариант за кутия, че ще е мъка със сак в краката Smile
С багажник на покрива става. Но за какво ти е толкова багаж - това са само 400км.

Сега сериозно - мисля че Пежото ще ти свърши по-добра работа. ХС90 със 7 места си е зор ако човек има доста багаж. Вариант е багажника на покрива, но не вярвам че това е възможно в случая.
Какво показва моя опит:
1. На третия ред седалки, на дълъг път, сравнително удобно могат да се возят хора високи около 1,50 м. (т.е. деца).
Аз съм пробвал да сядам (1,80 съм), събирам се с леко преместване на седалката пред мен напред, но за кратко - да идем на кино например или на мач. 200-400 км. са си доста...
Втория ред седалки може да се премести малко напред, като се преценява колко място да остане на хората седящи на тях!
Щото тогава нито втория ще е като хората, нито третия... Wink.
Освен ако водача на автомобила е по-нисък и пътника отпред също, тогава могат да се преместят напред предните седалки, след тях и втория ред напред, за да има място за краката на третия ред.
Така за всички ще е относително удобно да пътуват. Иначе самите седалки са доста удобни като изработка!
2. Като се вдигне третия ред седалки, отзад могат да се сложат 2 големи тенис-сака, един върху друг, и евентуално малък сак над тях! Тогава ти остава да караш на странични огледала, получава се.
3. Возил съм дъщеря си (1.40 висока), най-отзад (на трети ред), с едно огромно чихуа-хуа Big Grin ,но с вдигната само една седалка и на мястото на другата натрупах целия багаж, до тавана! Тогава става идеално...

От толкова приказки дали се разбра какво искам да кажа, и аз се чудя... Big Grin Но, дори с багажник на покрива, за повече багаж, комфорта най-отзад си остава съмнителен. Обаче, същото не важи ли и за ван, едва ли на третия ред седалки ще е по-комфортно, отколкото във Волво! Wink И за багаж няма да има кой знае колко повече място:
Пежо 807 - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=5527">http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=5527</a><!-- m -->
Волво ХС90 - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=9524">http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=9524</a><!-- m -->
redtroll9.5 Wrote:Благодаря за отговорите Smile Аз колата я взимам в Париж, за каране из прованса по 200-409 км максимум. Лошото е, че по майските празници няма много варианти - алтернативата е Пежо 807 . Ще питам дали има вариант за кутия, че ще е мъка със сак в краката Smile
Хм, аз бих взел псевдована на Пежо в този случай.Няма ли вариант да наемеш Транспортер?Там със сигурност ще имаш достатъчно място за багаж и пътници!
Spurs, благодаря за детайлното описание Smile Ще видя, така или иначе избора е ограничен - утре ще се чуя с хората и ще запазвам. Ясно е, нужен е голям ван, но свършиха Sad Запазвам през drivyy (сайт за наемане на коли от хора), че иначе при Херц избор бол, но цените в Париж са неприятни. Пътувал съм в Клио 1500 км, ХС ли ще ме уплаши..
Quote: Пътувал съм в Клио 1500 км, ХС ли ще ме уплаши..

Ти вече стана мой личен герой. Поклон. Аз бих ходил 1500км пеш вместо в Клио, но да не се изхвърлям.
Поздрави
Хаха, ако ти кажа, че съм 1,90/95 кг Big Grin Приятелката ми си го обичаше, според нея беше много широко, а Сааба ми - излишно дълъг Big Grin Човека с ХС обеща да съберем 5 куфара и седем човека, ще се кара Волво май Smile
Pages: 1 2 3