Волво Клуб - България

Full Version: Масло за автоматичната скоростна кутия.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги смених маслото на кутията, като обаче не купих оригиналното от Мото-пфое, а взех Febi bilstein със спецификация като на оригиналното - JSW 3309. След смяната обаче механикът ми каза, че тези кутии "си обичали оригиналното". Вече сериозно се замислям, сбърках ли и дали да го сменям пак.
[attachment=43117]Това е информацията която мо дадоха от магазина за маслото.
Здравей колега,
От картинката нищо не се разбира, но го намерих в нета. Според мен би трябвало да е ОК и да не прави проблеми.
Имаш ли неприятности с кутията след тази смяна - ритане, къчове, притрисане при превключване? Колко километра си минал вече?
Ако искаш изчакай до сряда,аз ще сменявам моето в МП - Люлин и ще питам за мнението им!Мобила го дават да не се смесва с други масла,а на това пише,че може да се смесва със всички други със същата спесификация Idea :roll:
Минал съм не повече от 100тина км. градско след смяната. Не забелязвам промяна в работата за сега.
gramov Wrote:Минал съм не повече от 100тина км. градско след смяната. Не забелязвам промяна в работата за сега.
Карай спокойно и не не я мисли.FEBI е одобрено от VOLVO - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rmeuropean.com/Part-Number/Automatic-Transmission-Fluid---%28Volvo-Approval--JWS-3309%29-__1161540_FEB_D18BD03A.aspx">http://www.rmeuropean.com/Part-Number/A ... BD03A.aspx</a><!-- m --> Smile
Quote:Минал съм не повече от 100тина км. градско след смяната. Не забелязвам промяна в работата за сега.

Въобще да не ти пука. Ако има проблем и маслото не отговаря на JWS 3309 ще имаш= приритвания, буксувания, а може и прегряване. Накратко, ще се разбере почти веднага.
Карай за сега и наблюдавай поведението.

Quote:Карай спокойно и не не я мисли.FEBI е одобрено от VOLVO
Не се хващайте на маркетингови трикове.
Волво не одобрява нищо, което не е в сини опаковки (образно казано). Написали са го защото отговаря на спецификацията на JWS3309. Това не прави маслото лошо или некачествено, а просто такова за което Волво ще кажат нещо такова: Въпреки че маслото отговаря на JWS 3309 Волво не е тествало въпросния продукт и затове не може да гарантира пълна съвместимост и т.н., т.н. в този дух.
Карай смело.
btw ... а какво е маслото в оригиналната синя опаковка, т.е. на кой производител?
За двигателните ми е ясно, но сменям масло на скорости само в МП и до сега не съм се замислял да ги питам.
Dodo 155 Wrote:btw ... а какво е маслото в оригиналната синя опаковка, т.е. на кой производител?
За двигателните ми е ясно, но сменям масло на скорости само в МП и до сега не съм се замислял да ги питам.
В МП беше Mobil преди 2 години.В сряда ще го сменям пак и ще питам!
Quote:Dodo 155 написа:
btw ... а какво е маслото в оригиналната синя опаковка, т.е. на кой производител?

Не казват :lol: :lol: :lol:
Mobil принципно, но са различни. Въпреки че отговорят на спецификацията се различават малко.

http://www.volvo850.ru/spravochnic/ATFAKPP.htm

Оригиналното Волво има малко по-добри показатели, но не знам до колко това е от значение на практика.
Pages: 1 2