Волво Клуб - България

Full Version: окабеляване на теглич v40-съвети
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[attachment=43182]колеги наскоро си монтирах теглич на волвото (в40 2001г) и ми остана да му пусна инсталацийка. Та питанката ми е има ли оригинална букса за теглич по колата, къде да я търся? И ако някой има снимков материал да го сподели в темата ми да го видим. Аз лично открих една букса намираща се зад кората малко под левия стоп която ще я покажа по-долу,но тя е с четири кабела(два минуса,един постоянен плюс и един непостоянен) и не знам за какво е но едва ли е за теглича. И последно ако колата няма оригинална букса от която да взема сигнал за шокото как да процедирам,удачно ли е от кабелите за стоповете да взема или ???
Колега тази букса не става за окабеляването, т.е. не е оригинална.
На мен ми правиха окабеляването миналата седмица и са "взели" от стоповете.
igt Wrote:Колега тази букса не става за окабеляването, т.е. не е оригинална.
На мен ми правиха окабеляването миналата седмица и са "взели" от стоповете.

колега буксата си е оригинална от инсталацията на колата,но мисълта ми беше че я открих под левия стоп но не е за теглич. Та значи ако правилно те разбрах ме съветваш да си взема сигнал от стоповете. А други някой правил ли е това?
Както вече писах по-горе на мен ми направиха окабеляването като са ми взели от двата стопа ток.
Сиреч аз съм го направил така.
igt Wrote:Както вече писах по-горе на мен ми направиха окабеляването като са ми взели от двата стопа ток.
Сиреч аз съм го направил така.

Благодаря колега за мнението.
Надявах се за малко повече активност и от други в темата ,но и това ми стига.
Сигналът ще бъде взет от стоповете.
И аз намерих тази букса, но се оказа, че не е за стоповете. Вдигнах всички кори, търсейки оригинално захранване, но минах на алтернативата, защото нямаше друг начин. Мислех, че на другите волва от този модел има фабрично, предвид на това, че съм с фабричен ГИ.
Също като теб се надявах на активност.