Волво Клуб - България

Full Version: Обслужване - кога?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
от скоро съм собственик на Volvo XC60 Т6, 2011.
От предишния собственик научих, че е обслужена, но не в МП, а в някакъв друг сервиз.
Как мога да разбера на колко километра е било обслужването и кога трябва да бъде следващото.

Благодаря!
Питаш предишният собственик(това е задължително преди покупка на автомобил) или търсиш някъде лепенка за смяната на маслото.
Ако нямаш инфо правиш обслужване веднага!
zorba Wrote:Питаш предишният собственик(това е задължително преди покупка на автомобил) или търсиш някъде лепенка за смяната на маслото.
Ако нямаш инфо правиш обслужване веднага!
+1
Откъде си бе човек?
Пишете ги тия градове, улеснявате комуникацията! Wink
Можеш да отидеш в сервиза, в който е казано, че е обслужена и да провериш.
Всеки сериозен сервиз, дори и неофициален, си води статистика на преминалите автомобили.
Все си мисля, че ХС60-ка няма да бъде закарана на случайно място. Ако все пак е така, значи предишния собственик е бил пълен безхаберник, така че обслужвай веднага всичко!
Поздрави!
Предишният собственик се е преместил да живее в чужбина и не отговаря на номера, който имам.
Но намерих сервиза и ще отида там да проверя.
Вижда ми се странно, че трябва да търся някаква лепенка.
Предишното ми 11 г. Пежо си имаше опция да се въведе на компютъра кога е обслужено и после да се извика тази информация когато е необходимо.
Няма нищо странно в поставянето на стикери с марката, вискозитета, датата и километрите на които е сменено маслото. По цял Свят я има тази практика. На мен лично ми помогна да се ориентирам точно по тези въпроси, за които и ти питаш.
Поздрави
Успех
Благодаря на всички.
Ако все пак някой знае дали от менюто на бордовия компютър може да се стигне до тази информация, моля да пише.
PS. От София съм, че някой питаше.
vaskko Wrote:Благодаря на всички.
Ако все пак някой знае дали от менюто на бордовия компютър може да се стигне до тази информация, моля да пише.
PS. От София съм, че някой питаше.
Не,не може да се види от менюто.Ако е обслужено в кадърен сервиз,след 1 година или след определените километри според сервизната програма ще ти излезе съобщение,че е време за регулярно обслужване,но само за маслото и масления филтър.За другите неща- ангренажен ремък,ролки,обтегач,горивен филтър...ако не е попълнена сервизната книжка,няма как да разбереш щом като не е обслужван в оторизиран сервиз(МП).