Волво Клуб - България

Full Version: покупка на ХС 60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте!

Преди да започна се извинявам , нов съм във форума.

Обмислям покупка на следния екземпляр и искам вашето компетентно мнение :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21427728034925756&slink=9mj349">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9mj349</a><!-- m -->

При евентуална покупка задължително ще бъде направена цялостна диагностика в МП Стара Загора. Някой има ли впечатления от този сервиз , може ли да им се има доверие? При огледа има ли някои отличителни за модела неща, които трябва да се погледнат? Изчетох доста във форума, но все още не мога да се ориентирам напълно. Винаги има две мнения по въпроса за двигател, ск. кутия и прочие.

Всякакви ваши мнения ще са ми от полза

Благодаря предварително!
Поздрави!
Здравей колега, колите от този модел тук в форума са малко и е вероятно да не получиш много преки впечатления от собственици.
Един съвет - обади се предварително в МП и ги питай дали ще ти направят комп.диагностика, ако не греша в Ст.Загора не поддържат Волво, а само продават рез.части.
Успех с покупката.
Здравей колега,
На обявата пише Швейцария, а като се вгледах в сервизната книжка на снимката, пише на италиански на самата книжка. Само отбелязвам.
Защо не пуснеш едно online търсене за историята на колата по VIN в сайтове като autodna, carfax... сигурно има и други. Нищо не пречи да провериш. Излизат много интересни неща понякога.
Успех.
che4ef Wrote:Здравей колега,
На обявата пише Швейцария, а като се вгледах в сервизната книжка на снимката, пише на италиански на самата книжка. Само отбелязвам.
Защо не пуснеш едно online търсене за историята на колата по VIN в сайтове като autodna, carfax... сигурно има и други. Нищо не пречи да провериш. Излизат много интересни неща понякога.
Успех.

Колега che4ef,

в Швейцария се говори официално италиански език освен Немски и Френски. Има няколко кантона в южна Швейцария. На книжката пише на Италиянски, но адресите от печатите са Швейцарски, от което би трябвало да се разбира, че колата е идва от Итало-говорящите кантони в Швейцария.

Поздрави
jelew73 Wrote:Здравейте!

Преди да започна се извинявам , нов съм във форума.

Обмислям покупка на следния екземпляр и искам вашето компетентно мнение :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21427728034925756&slink=9mj349">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9mj349</a><!-- m -->

При евентуална покупка задължително ще бъде направена цялостна диагностика в МП Стара Загора. Някой има ли впечатления от този сервиз , може ли да им се има доверие? При огледа има ли някои отличителни за модела неща, които трябва да се погледнат? Изчетох доста във форума, но все още не мога да се ориентирам напълно. Винаги има две мнения по въпроса за двигател, ск. кутия и прочие.

Всякакви ваши мнения ще са ми от полза

Благодаря предварително!
Поздрави!
Здравей колега,
возилото изглежда във доста приятна за окото форма (чак подозрително Smile )
Ако и километрите могат да се докажат и при тази ниска цена направо си е попадение.
Един съвет - преди да я качиш на стенда в МП помоли да я покараш малко, ако трябва дай 10 - 20 лв. за нафта и си я покарай, позаслушай се за нещо подозрително, почовъркай радиото, чистачките ..абе всички чаркаляци - понатисни я на широк път и ако те накефи - запази час в МП.
Успех!
най-добре е както колегите споменаха да се извлече пълна история по vin-а.
Забелязвам, че обслужването е на 20/49000/100000 км, което е странно пък дори и за италианската част на швейцария ...
Не виждам печати на официални сервизи, както и последните две обслужвания в различни сервизи/ различни печати, а подписите много си приличат....Smile
Иначе какво да се каже, цената също е подозрително ниска, макар и като гледам има само навигация и заден парктроник като екстри, ама аз гледам цените в германия и може и затова ми е друга нагласата, в крайна сметка трябва намясто да се покара , личното впечатление и след това разбира се диагностиката са най-важни.
Като взимах моята, в МП излязоха доста неща - те там си казват всичко Smile, и после всеки си решава докъде какъв компромис може да направи !..
Трябва да се има впредвид, че това са първите коли от модела и има тук таме разни кусури, например аз имам проблем с хидравликата на волана, не случайно са я заменили 2010 с електрическа, но пък се разбрахме в крайна сметка с купувача, а пък предимството ми беше че е кола с история в МП, със сменено "всичко" преди 25к км., успях да я проверя за всички изциденти по каско в компаниите, откак е купена и се реших ... е сега излизат и други проблемчета, но пък и кефа е голям :mrgreen:
Снимките, особено на интериора изглежда са обработвани - никакво износване за 190 000 км. Седалките, волана, стелките са като на нов автомобил, дори и да са обработвани, би трябвало да има някакви следи от експлоатация. Преди известно време, когато купувах кола на жената, гледам една кола във Варна, на снимките интериора - прекрасен, на живо - леш, питам джамбазина какви са тези снимки в обявата, а той - дръпнах ги от нета.
Според мен меродавно е какво ще ти покаже проверката за сервизирането. Една сравнително скъпа и сравнително нова кола трябва още да е в гаранция. Аз самият така я купих моята - на 113ккм беше от първа ръка от представителството с всички обслужвания. Дадоха ми гаранция 2 години, така че аз ще продължа да я обслужвам във фирмените сервизи. Обслужването се прави на всеки 30000км, но всяка година. Аз например ще я изплащам 5 години и после ще я пусна като нов внос в България или мога да я върна на представителството и да доплатя за нов модел. В Швейцария това също е един начин за живеене и никой нормален човек не би излязъл от тази схема. Така че първият въпрос който бих си задал е - защо предишният собственик продава колата си в точно България? Колко собственика е имала тази кола за 6 години? Сервизната история могат да ти я извадят във всяко представителство на Волво по света.
Stanchoni Wrote:Един съвет - обади се предварително в МП и ги питай дали ще ти направят комп.диагностика, ако не греша в Ст.Загора не поддържат Волво, а само продават рез.части.
Успех с покупката.
Потвърждавам,в МП-Стара Загора не правят диагностика на Volvo.
Мен ме изпратиха в Бургас или Пловдив.