Волво Клуб - България

Full Version: Моля за съвет относно закупуване на употребяван автомобил
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет,
планирам закупуване на едно волво. Бих желал, да помоля за някое друго компетентно мнение, защото аз съм много бос в тази тематика.
Незнам, позволено ли е да препостна една обява от мобиле.бг?
Касае се за един автомобил С80, Д4 , 2013г на 75.000 км, автомат, нов внос от франция за 32.000лв. Има сервизна книжка от френското представителство.
Има ли начин да се провери дали не е удрян и дали километража е реален?
Като цяло какво да направя, за да се уверя, че покупката си заслужава?
Ако мислите, че не, моля кажете доводите си.
Dolce Wrote:Привет,
планирам закупуване на едно волво. Бих желал, да помоля за някое друго компетентно мнение, защото аз съм много бос в тази тематика.
Незнам, позволено ли е да препостна една обява от мобиле.бг?
Касае се за един автомобил С80, Д4 , 2013г на 75.000 км, автомат, нов внос от франция за 32.000лв. Има сервизна книжка от френското представителство.
Има ли начин да се провери дали не е удрян и дали километража е реален?
Като цяло какво да направя, за да се уверя, че покупката си заслужава?
Ако мислите, че не, моля кажете доводите си.

На първо време диагностика в Мото Пфое. Те могат да видят и сервизната история на автомобила.
Да, пуснете обявата да я видим, някой неща си личат и по снимки.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11429076376187778&slink=9ns2xw">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9ns2xw</a><!-- m -->
Като цена, години и километри звучи примамливо, но... препоръчвам задължително да се види в Мото Пфое. Двигателя D4, който е обявен мисля, че беше от новите четирицилиндрови и е 181 коня. На снимките не видях обозначение отзад какъв е, да не е измишльотина на продавача, 163 коня е мотор 2,4D. Аз никъде не съм срещал D4 със 163 кс.
Автомобила би трябвало още да е в гаранция.
STEW Wrote:Като цена, години и километри звучи примамливо, но... препоръчвам задължително да се види в Мото Пфое. Двигателя D4, който е обявен мисля, че беше от новите четирицилиндрови и е 181 коня. На снимките не видях обозначение отзад какъв е, да не е измишльотина на продавача, 163 коня е мотор 2,4D. Аз никъде не съм срещал D4 със 163 кс.

Заблуждаваш се Стоиле, моторите I-art започват да се поставят в моделите на Волво през втората половина на 2014г. А D4 си е наистина 165 к.с. Справка Уикипедия : <!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volvo_engines">http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volvo_engines</a><!-- m -->


[attachment=43288]
Замислих се дали пък не греша, но ето и скрийншот от сайта на BSR, те също посочват мощност 163 к.с. за D4 мотор. А дали е 163 или 165 мисля че не е от значение.

[attachment=43289]

П.П. Ех да имам туй що немам, па да купам чер кон ... 8-)
Абсолютно задължителна е сериозна диагностика. Цената на такъв автомобил е поне 10 хиляди нагоре.
Здравей Колега,
Живея в Париж и искам да ти споделя наблюденията ми относно точно този модел на Волво:
Карат ги като таксита (на снимката не мога да твърдя със сигурност, но ми се струва, че задната седалка диагонално на шофьора е доста поомачкана) и им скъсват г@@а от каране. Тия коли за една година спокойно правят и по 300 000 км. После ги продават като коли "за експорт" на нашите тарикати. Дори не се притесняват да пишат, че колите са идеални за страни като България, Румъния, Полша, Чехия и т.н.
Изрових местния пазар за Волво (търсих S80 V70 XC70) и не намерих такова под 100 000 км. за тези пари, за които ти го предлагат.
Говорих и с човек, който е в автомобилния бизнес във Франция отдавна и научих от него, че вече и официалните представителства не се притесняват да манипулират километражите. Каза ми и сумата срещу която се прави достатъчно грамотно, така, че да не се хване манипулацията при проверка в МП примерно. Сумата е доста висока и нашите джамбази не биха си я позволили, но за кола 2013 г. си заслужава.
Даже месните сайтове за продажба на автомобили предупреждават бъдещите купувачи да внимават с примамливо ниски оферти.
С всичко написано не искам да те обезкуражавам. Бих желал само да те предпазя от опит за измама от страна на хора, който по нечестен начин си докарват доста добри пари.
Успех ти желая и дано екземпляра, на който си се спрял да не се отнася към това, което написах.
Поздрави
Quote:от air-d » Сря Май 20, 2015 10:48 pm
Говорих и с човек, който е в автомобилния бизнес във Франция отдавна и научих от него, че вече и официалните представителства не се притесняват да манипулират километражите. Каза ми и сумата срещу която се прави достатъчно грамотно, така, че да не се хване манипулацията при проверка в МП примерно. Сумата е доста висока и нашите джамбази не биха си я позволили, но за кола 2013 г. си заслужава.

Предполагам става въпрос за коли които не са за френския пазар.
Дилъра също ли променя записите си от подръжката на колата?
Pages: 1 2