Волво Клуб - България

Full Version: направи си сам?? проблем с прозореца
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здр. колеги имам проблем със прозореца на шорьора... той е следния
като тръгнах да вдигам прозореца и той не се затвори напълно и остана отворен 3 4 см. като се прибрах свалих кората и видях че пластмасовите водачи са счупени, тях ще ги сменя има тема за това, но едното рамо което повдига прозореца е криво и опира когато се закачи прозореца,а когато е без него си върви нормално. никъде не мога да намеря тема как да сваля рамката за да мога изправя рамото и изобщо трябвали да го правя, може ли да се изправи, или да търся друго рамо...
мерси Wink
smurf Wrote:здр. колеги имам проблем със прозореца на шорьора... той е следния
като тръгнах да вдигам прозореца и той не се затвори напълно и остана отворен 3 4 см. като се прибрах свалих кората и видях че пластмасовите водачи са счупени, тях ще ги сменя има тема за това, но едното рамо което повдига прозореца е криво и опира когато се закачи прозореца,а когато е без него си върви нормално. никъде не мога да намеря тема как да сваля рамката за да мога изправя рамото и изобщо трябвали да го правя, може ли да се изправи, или да търся друго рамо...
мерси Wink


Тук има цяла тема. Wink
Доколкото ми е известно механизма е нитован за вратата. Аз моя се наложи да го сменя защото ми бяха заминали два-три зъба и не се затваряше до край, а рамената нещо също се бяха нацакали и при сваляне/качване стъклото заставаше накриво. Новия механизъм майстора директно го нави със самонарезни и сега всичко е ок Smile. За справка ще спомена цените на които намерих механизма, ако ти се наложи да го сменяш: 600 и нещо лева беше в Мото-пфое, но не помня с или без моторчето. 200лв ми искаха в морга (само на едно място го намерих...) със моторчето и 170-180лв на 2 места като афтърмаркет част, без моторчето. Взех си го афтърмаркет и работи перфектно.
мерси за отговорите успях да поизправя рамото и сега не закача смених и държачите и веяе всичко е ок ( за сега :Д )