Волво Клуб - България

Full Version: фарове на с40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здр колеги,искам да попитам дали си заслужава да сложа ксенон на фаровете за мъгла.Дали ще има ефект за нощно каране,понеже основните ми фарове/н4/не светят добре.
azhake Wrote:Здр колеги,искам да попитам дали си заслужава да сложа ксенон на фаровете за мъгла.Дали ще има ефект за нощно каране,понеже основните ми фарове/н4/не светят добре.
А защо не си потърсиш втора употреба двусекционни фарове от фейслифтовото?Светят перфектно!Ако караш през нощта при ясно време с включени фарове за мъгла,ще отнесеш някоя и друга глоба!
Колега за да не си доволен от фаровете преди фейс лифта имаш някакъв проблем с тях. Фаровете си светят идеално за годините си. Мога да го докажа при желание: със стандартен фар съм с халогенна крушка и свети перфектно. Виж дали са регулирани като хората, дали покритието на рефлекторите ти е наред, замери с един мултицет напрежението на клемите на крушките при работещ фар. Това са основните неща от които може да започнеш. Колкото до ксенона на фар за мъгла не е желателно. Първо защото фара за мъгла е проектиран да разпръсква светлината по друг начин, второто колегата ти го е казал, и трето ще заслепяваш отсрещните водачи .
azhake Wrote:Здр колеги,искам да попитам дали си заслужава да сложа ксенон на фаровете за мъгла.Дали ще има ефект за нощно каране,понеже основните ми фарове/н4/не светят добре.

Да ще има ефект изразен основно като заслепяване на насрещно движещите се...
И аз съм с Волво С40 2003-та и не бях доволен от фаровете. В кварталния магазин ми предложиха пак на Осрам крушки +50% на 20 лева бройката. Нещата се подобриха видимо :-)