Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за Volvo S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
нов съм тук, а също така ще бъда и нов шофьор. Досега съм чувал все хубави неща за Волво и съм се спрял на тази марка. Мой роднина ми предлага да закупя неговото Волво S40 160 кс. бензин с кожен салон, 4 зимни и 4 летни гуми, аптечки, пожарогасители и т.н. за 2500 лв. и до колкото знам, ако го взема ще съм му 3ти собственик.
Моля да ме посъветвате, дали си заслужава да я взема? Ако я взема, дали да и слагам газова или метанова уредба и ако трябва какви пари ще ми излезе това.
Да уточня, че не разбирам от коли и благодаря предварително.
Здравей.
Търсиш съвет,ето моя.
Тъй като още не си станал шофьор,бих те посъветвал когато станеш да не си взимаш автомобил с мощност повече от 100 к.с.,защо те съветвам така,еми позачети се в новините от последните няколко месеца (ако искаш и години),и виж колко жертви има на пътя все поради младостта и неопитността на шофьори които са яхнали автомобили с по-голяма мощност.А 160 к.с.си е мощен двигател.
Дали да слагаш газ или метан си е личен избор.Зависи колко км.си решил да правиш на година.И дали инвестиция от порядъка на 600-1200 лв.си заслужава.
Дали да е Волво също си е личен избор.Тук в форума всеки ще ти препоръча Волво.Аз лично бих ти препоръчал да си купиш соц.возило Лада или Москвич,ама от по-старите да разбереш какво е да караш кола без добри спирачки и без серво на волана.Smile
max напълно подкрепям мнението ти.
Благодаря за съвета . ще имам в предвид всичко което каза като изключа соц возилата. Още веднъж благодаря и късмет на пътя.
Бих ти пожелал повишено внимание,по родните пътища а не толкова късмет.Smile
max Wrote:Бих ти пожелал повишено внимание,по родните пътища а не толкова късмет.Smile
Колеги,малко по-оптмистично де!Имам чувството,че искате да откажете колегата Soullord въобще да кара кола! Smile Ами всички ние сме започнали от нулата! Защо пък първата му автомобилна любов да не е Volvo? Колега Soullord,добре дошъл в отбора!Добре си се насочил! Wink
pliva Wrote:
max Wrote:Бих ти пожелал повишено внимание,по родните пътища а не толкова късмет.Smile
Колеги,малко по-оптмистично де!Имам чувството,че искате да откажете колегата Soullord въобще да кара кола! Smile Ами всички ние сме започнали от нулата! Защо пък първата му автомобилна любов да не е Volvo? Колега Soullord,добре дошъл в отбора!Добре си се насочил! Wink


Наитина, трябва по-оптимистично към новите колеги! Разбира се, аз също, мисля че човек, който се качва тепърва да кара, не е редно да започва със 150+ коня автомобил! Знаете ли колко ще са му застраховките на колегата на тази възраст с такава кола тук в Англия, минимум £2000 паунда на година. Wink
Далече съм от мисълта да отказвам бъдещия колега(все пак още не е шофьор) да не си купува Volvo.Просто го съветвам да не е толкова мощно.
А и неразбирам какво не му хресва на колегата соц. возило.
JMI Wrote:Наитина, трябва по-оптимистично към новите колеги! Разбира се, аз също, мисля че човек, който се качва тепърва да кара, не е редно да започва със 150+ коня автомобил! Знаете ли колко ще са му застраховките на колегата на тази възраст с такава кола тук в Англия, минимум £2000 паунда на година. Wink
Аз не го познавам,но всичко си зависи от конкретната личност!На някой си му е в кръвта,друг и след 50 години не става!А както знаеш,тук не е кой знае колко по-скъпа застраховката на шофьорите с малък стаж.Има и вратички в гражданската да се впише като шофьор някой по-опитен роднина Big Grin
max Wrote:Далече съм от мисълта да отказвам бъдещия колега(все пак още не е шофьор) да не си купува Volvo.Просто го съветвам да не е толкова мощно.
А и неразбирам какво не му хресва на колегата соц. возило.
По принцип си прав!Но и колегата от горния пост е прав,че соц.возилата са даже по-опасни! Idea Big Grin
Pages: 1 2